1 200 день війни
Особовий склад
995 030
Танки
10 904
Артилерія
28 850
Літаки
413
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 181
Крилаті ракети
3 308
Гелікоптери
337
БпЛА
39 493
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Потрібне окреме рішення: Столтенберг зробив заяву про передачу Україні винищувачів F-16
Фото: Вікіпедія

"Потрібне окреме рішення": Столтенберг зробив заяву про передачу Україні винищувачів F-16

15:32 - 17.08.2023

У НАТО зробили невтішні прогнози щодо передачі Україні американських винищувачів F-16. Попри те, що найближчим часом розпочнуться навчання українських пілотів, для передачі літаків потрібне окреме рішення.

Про це під час брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише норвезьке видання Dagsavisen. Журналісти запитали посадовця чи є сенс надавати українським захисникам літаки F-16. 

"Цілком можливо. Даємо згоду на початок підготовки пілотів. Але перед постачанням сучасних винищувачів потрібне окреме рішення", — відповів генсек Північноатлантичного альянсу.

Водночас він наголосив, що тренування українських пілотів наблизить Україну до передачі винищувачів. 

Винищувачі F-16 для України

Президент США Джо Байден 21 травня схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ.

25 травня на зустрічі у форматі "Рамштайн" союзники повідомили, що коаліцію з навчання ЗСУ на F-16 очолять Данія та Нідерланди й увійдуть у неї ще чотири країни: Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. Один з лідерів "авіаційної коаліції" — Нідерланди — 14 червня заявили, що навчання стартують у найближчі місяці.

22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. 

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомляв, що навчання триватимуть щонайменше шість місяців. За його словами, Україна ще повинна модернізувати деяку інфраструктуру для літаків. Резніков сподівається, що F-16 у небі над Україною літатимуть вже до весни наступного року.

Раніше видання CNN із посиланням на чиновників повідомляло, що Сполучені Штати Америки все ще чекають від європейських чиновників остаточного плану підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. Його мають затвердити у Білому домі перш ніж програма почнеться.

Нагадаємо, у Повітряних силах повідомили, що Україна не зможе отримати винищувачі F-16 від союзників цього року. Систему протиповітряної оборони потрібно посилювати наразі іншим озброєнням.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама