Українська влада повинна у найкоротші терміни запросити бізнес зі Сполучених Штатів освоювати підконтрольні Києву території в Донецькій області. Це змусить американців дивитися на нашу державу як на свої ресурси.
Таку заяву зробив член партії "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко, пише "Главком". Він переконаний, що найефективніша гарантія безпеки для України — це психологія президента США Дональда Трампа.
"У нього ж фіксація на Байдені, з яким він постійно себе порівнює. Він критикував Байдена, що той дає величезні кошти без гарантій, а сам тепер може стверджувати, що ці гроші повернув і, якщо буде надавати допомогу, то із зиском для Америки", — йдеться у заяві Мережка.
За словами політика, поява американців на Донбасі зможе налякати главу Кремля Володимира Путіна.
"Зараз треба буде створювати цей інвестиційний фонд, проводити геологічну розвідку… В умовах війни я не дуже в це вірю, тобто це — дуже тривала історія. А нам треба зараз виживати. І питання в тому, наскільки ця угода налякає Путіна", — наголосив він.
Мережко заявив, громадянам США необхідно навʼязати думку, що Україна для них не є байдужою.
"Психологи та філософи завжди казали, що люди найбільше захищають власне майно. Якщо американці будуть дивитись на Україну як на свої ресурси, це вже буде для них не чужа країна та не чужа війна. На конгресменів буде тиснути американський бізнес і так далі. Можливо, має сенс якнайскоріше запрошувати американський бізнес на території в Донецькій області, які перебувають під нашим контролем. Бо це тепер буде не тільки наше, а й американське також. Тобто треба стимулювати цю психологію власника", — резюмував нардеп.
Нагадаємо, за даними Politico, досягнутого цього тижня прориву в угоді про економічне співробітництво з Україною навряд чи пом'якшить опір російського диктатора Володимира Путіна мирному плану президента Дональда Трампа, і Білий дім поки не знає, як це змінити.
За даними The Wall Street Journal, першими в Україні, ймовірно, будуть реалізовані нафтогазові проекти в рамках угоди зі Сполученими Штатами Америки про корисні копалини.