1 247 день війни
Особовий склад
1 046 270
Танки
11 046
Артилерія
30 746
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 638
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У трьох областях зафіксували спалахи гострої кишкової інфекції: як вберегтися
Фото: Оdessa-life.od.ua

У трьох областях зафіксували спалахи гострої кишкової інфекції: як вберегтися

За тиждень з 14 по 20 липня у Запорізькій, Івано-Франківській та Львівській областях зареєстрували спалахи гострої кишкової інфекції. Загалом захворіло 70 людей, серед них — 19 дітей.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

"Усі отримали необхідну медичну допомогу в лікарнях", — йдеться у повідомленні.

Гострі кишкові інфекції: перші симптоми та профілактика

Влітку кількість захворювань на гострі кишкові інфекції прогнозовано зростає, тому медики нагадують правила профілактики та перші симптоми за яких потрібно звертатися до лікарів якомога швидше.

Профілактичні заходи: 

  • дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки та продукти; 
  • не споживати продукти, що зберігалися з порушенням умов зберігання; 
  • мити фрукти та овочі чистою водою, перш ніж готувати; 
  • не нехтувати часом термічної обробки продуктів з м’яса та риби тощо.

"Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту", — пояснюють медики.

Симптоми кишкової інфекції, за яких потрібно негайно звернутися до лікаря:

  • сухість у роті та горлі;
  • підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
  • переймоподібні болі в животі;
  • незначне сечовипускання або його відсутність.

У МОЗ нагадали, що найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви та кондитерські вироби, молоко і молочні продукти, яйця. А збудники кишкових інфекцій найчастіше містяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах. Ризики інфікування зростають під час порушення умов зберігання таких продуктів — при недотриманні температурного режиму, строків придатності або правил транспортування.

"Щоб запобігти зараженню, усі продукти слід ретельно мити, а їжу тваринного походження — обов’язково піддавати достатній термічній обробці перед вживанням", — наголосили у відомстві.

Отруєння у львівському ресторані Міші Кацуріна: що відомо

Як відомо, у Львові минулого тижня 70 осіб отруїлися після відвідування ресторану китайської кухні у центрі міста. Всі госпіталізовані вживали десерт "Сінгапурський чизкейк".

Український ресторатор та чоловік відомої співачки Наді Дорофєєвої Михайло Кацурін 16 липня повідомив, що отруївся у своєму ресторані "Китайський Привіт" у Львові, який він нещодавно відкрив. Також на самопочуття у цей день поскаржилися 11 відвідувачів закладу. Водночас він запевнив, що заклад закрили до вияснення обставин, а всі продукти утилізували. Також ресторан сплачує рахунки за лікування всім, хто отруївся. 

Нагадаємо, нещодавно у Вінницькій області було зафіксовано масове отруєння людей фаст-фудом. Так, у місті Калинівка було госпіталізовано з отруєнням 25 людей.   

Також раніше у Дніпропетровській області внаслідок отруєння помер чоловік у якого було діагностовано ботулізм. Його дружина була госпіталізована до лікарні. Зокрема, сімейна пара вживала в їжу сушену річкову рибу (тарань) домашнього приготування.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама