1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
У ЄС не знайшли консенсусу щодо 15 пакета санкцій проти Росії, — ЗМІ
Фото: ілюстративне. Джерело: АрміяInform

У ЄС не знайшли консенсусу щодо 15 пакета санкцій проти Росії, — ЗМІ

Посли країн Європейського Союзу не змогли в п'ятницю, 6 грудня, узгодити 15 пакет санкцій проти Росії. Його планували спрямувати проти "тіньового флоту" Російської Федерації.

Про це повідомила агенція Reuters, журналісти якої посилаються на неназваних європейських дипломатів. За їхніми словами, дві країни-члени заблокували ухвалення пакета через розбіжності щодо продовження терміну, наданого європейським компаніям для виведення інвестицій з Росії. Які саме це країни — не уточнюється.

Тепер у Європейському Союзі повернуться до пакета пізніше після додаткових консультацій і обговорень.

У межах пакета відбулися також дебати щодо продовження винятку ЄС, який дозволить чехам продовжувати імпортувати дизельне пальне й інші продукти, отримані з російської нафти та вироблені на словацькому нафтопереробному заводі.

При цьому Чехія заявила, що не прагне продовження дозволу на імпорт російського нафтового палива, однак Словаччина хоче зберегти домовленість, термін дії якої закінчився в четвер.

Словацький нафтопереробний завод Slovnaft, що належить угорській компанії MOL, є значним експортером дизельного пального, виробленого з російської нафти, до Чехії. Чеські посадовці заявили, що можна узгодити продовження домовленостей на шість місяців.

Як відомо, Євросоюз, до складу якого входять 27 країн, заборонив більшу частину імпорту нафти з Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року. Але Чехія, Словаччина й Угорщина отримали винятки зі санкцій через брак інших джерел постачання.

Нагадаємо, раніше високий представник ЄС Жозеп Боррель заявляв, що Європейський Союз веде роботу над 15 пакетом санкцій проти країни-агресорки Росії. За його словами, важливо посилити заходи проти оминання санкцій, тому що Росія не може виробляти без імпортних запчастин, чипів та інших компонентів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама