Фото: Генштаб ЗСУ

У ЗСУ повідомили, яка зброя є ефективнішою за артилерію на полі бою

Безпілотні системи на полі бою вже переважають за ефективністю класичні види зброї, включно з артилерією. Новітні підходи до застосування дронів дозволять отримати перевагу українським військовим на лінії бойового зіткнення.

Про це повідомив заступник головнокомандувача Збройних сил України Андрій Лебеденко, пише Генеральний штаб.

За словами військового, пріоритетні напрямки для Збройних сил України та виробників зброї — також технологічні. Це перехоплювачі, системи коригування вогню артилерії, контрбатарейна боротьба, безпілотні системи, які здатні ефективно працювати на оперативні (до 100 кілометрів) та стратегічні глибини (понад 100 кілометрів).

Крім того, як зазначив Лебеденко, серед найближчих кроків реформування безпілотних систем — впровадження тактики ударів роями та інсталяція систем "свій-чужий" на безпілотних засобах, які раніше використовувались лише в авіації. 

"Сьогодні головнокомандувачем визначена задача комплексного застосування роботизованих комплексів і БпЛА на полі бою. Наприклад, замінити взводний опорний пункт технологічними системами, коли персонал знаходиться поза межами небезпечної зони. Ми можемо мати технологічну перевагу, яка дозволить нам перемогти", — додав полковник Андрій Лебеденко.

Своєю чергою командувач Сил безпілотних систем полковник Вадим Сухаревський наголосив, що безпілотники працюють у небі, воді та на суші. Він додав, що ЗСУ мають великий досвід у роботі з дронами у повітрі, які працюють на тактичній глибині (до 20 кілометрів). Україна має понад 165 тільки повітряних засобів.

Нагадаємо, нещодавно генеральний директор "Укроборонпрому" Герман Сметанін заявив, що в Україні запущено серійне виробництво ударних безпілотників з дальністю ураження понад тисячу кілометрів. При цьому наша держава не намагається копіювати у даному напрямку підходи Російської Федерації.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 31.07.2024 18:51