Підтримка України з боку Європи має збільшитися, якщо адміністрація Дональда Трампа скоротить або припинить допомогу від Сполучених Штатів Америки.
Про це чинний державний секретар США Ентоні Блінкен заявив під час прес-конференції за підсумками зустрічі країн-членів G7. За його словами, на зустрічах НАТО, G20 і G7 "чітко підтверджено" про готовність європейських партнерів продовжувати допомагати Україні у протистоянні російській агресії.
Блінкен наголосив, що понад 50 країн світу зараз підтримують Україну. Державний секретар США переконаний у тому, що ця міжнародна коаліція залишиться активною.
"У нас є двопартійна більшість в обидвох палатах Конгресу, які підтримали додаткові бюджетні асигнування для України. Але це завжди було не лише про нас і навіть не лише про Європу. Це глобальні зусилля. Понад 50 країн підтримують Україну, і я вірю, що ми будемо продовжувати це робити", — сказав Блінкен.
Він наголосив, що США й надалі надаватимуть Україні фінансову та військову допомогу до кінця адміністрації чинного президента Джо Байдена, щоб "Україна мала все необхідне, щоби боротися до 2025 року, або в разі переговорів мати можливість вести їх із позиції сили".
Блінкен також відзначив "безпрецедентний рівень розподілу тягаря" між союзниками. За його словами, США вже виділили на підтримку України близько 100 мільярдів доларів за останні два з половиною роки, тоді як союзники та партнери у всьому світі вклали майже 150 мільярдів.
"Україна бореться не лише за себе. Вона бореться за нас, бо те, про що ми говорили зі самого початку, та причина, чому так багато країн беруть участь у захисті України, полягає в тому, що агресія, яку чинить Росія, — це не лише агресія проти України та її народу. Це агресія проти самих принципів, які лежать в основі міжнародної системи і є необхідними для підтримання миру і стабільності", — акцентував держсекретар США.
Він додав, що інвестиції США в допомогу Україні приносять користь не лише у військовій площині, а й сприяють розвитку власної оборонно-промислової бази, створенню робочих місць і зміцненню національної економіки.
"Підтримка України — це стратегічний національний інтерес США, і це спільний інтерес наших європейських партнерів. Національний інтерес полягає в тому, щоби переконатися, що в нас немає світу конфліктів, що ми підтримуємо міжнародне право. Ми підтримуємо систему, яка є нашим найкращим способом гарантувати, що не буде війни та що ми можемо підтримувати мир і стабільність", — підсумував Блінкен.
Нагадаємо, міністри закордонних справ країн-членів G7 підтвердили подальшу підтримку України у її протистоянні повномасштабному вторгненню Росії. Крім того, вони засудили ескалацію ядерної риторики з боку Кремля.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими