Україна цілком ясно дає зрозуміти, що не хоче, щоб її обдурили членством у Європейському Союзі у наступних етапах. Київ прагне стати "повноцінним кандидатом на повноправне членство" в Європейському Союзі.
Таку заяву зробив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише Politico. За його словами, Франція та Німеччина, швидше за все, розробляють плани швидкісного вступу України до ЄС. Проте глава українського уряду обіцяє інтегрувати свою країну в союз протягом наступних двох років.
Денис Шмигаль виступив за повноправне членство в ЄС, оскільки дебати про розширення розпалюються напередодні серії ключових зустрічей у найближчі місяці. Франція та Німеччина наполягають на альтернативному варіанті повного статусу ЄС, заснованому на чотирьох різних концентричних колах членства. Це могло стати основою для поступової інтеграції.
Шмигаль, однак, дав зрозуміти, що Україна не миритиметься з повільним варіантом.
"Ми докладаємо всіх максимальних зусиль для того, щоб Україна стала повноправним членом Євросоюзу. Це має вирішальне значення для всіх українців", — сказав він.
Шмигаль зазначив, що, зрештою, це було політичне рішення для держав-членів, а також додав: "Я впевнений, що протягом двох років ми будемо повністю готові стати частиною Європейського Союзу".
Шмигаль стверджує, що Україна має унікальний випадок для членства в ЄС.
"Ми хочемо бути повноправним членом, тому що Україна сьогодні є єдиною країною у світі, яка заплатила таку величезну ціну за своє бажання стати членом Європейського Союзу. Жодна інша країна-кандидат до Європейського Союзу ніколи не мала такої величезної підтримки населення — понад 90 відсотків українців — охочих стати повноправним членом Європи", — додав він.
Глава уряду заявив, що Україна виконала всі сім умов, поставлених Європейською комісією у червні 2022 року для переходу до наступного етапу процесу приєднання після резолюції, прийнятої Кабінетом міністрів цього тижня. Це включало визнання прав національних меншин — крок, який багато в чому розглядається як оливкова гілка Угорщини, яка заперечувала поводження з етнічними угорцями в Україні.
"Ми готові йти. Ми очікуємо, що не пізніше жовтня у нас може бути позитивна ситуація з оцінкою нашого прогресу з боку Єврокомісії та щоб Європейська рада могла проголосувати та ухвалити рішення про початок переговорних переговорів з Україною", — сказав він.
Європейська комісія, яка оцінює прогрес України, має опублікувати свій щорічний пакет розширення наступного місяця, який стане стартовим майданчиком для обговорення між лідерами ЄС на грудневому засіданні Європейської ради.
Шмигаль підтвердив, що українські дипломати активно лобіюють у національних столицях необхідність продовження процесу членства України.
"Україна, як член ЄС, не приноситиме проблеми Євросоюзу. Навпаки, Україна сприятиме розв'язанню проблемних питань у Європейському Союзі", — сказав він, наголосивши на таких сферах, як енергетична незалежність, безпека, оборона та економіка.
Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги:
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року.
Додамо, раніше голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада прийняла майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС.
За даними Bloomberg, Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться у жовтні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими