Українські чиновники роблять нові зусилля, щоб змусити адміністрацію президента США Джо Байдена зняти заборону на використання американської зброї для ударів по Росії. Ця політика утримує Сили оборони від атак на російські позиції під час підготовки окупантів до свого головного наступу на Харків.
Про це повідомляє Politico.
За даними видання, група українських парламентаріїв перебуває у Вашингтоні цього тижня, щоб заручитися допомогою Конгресу з цього питання, що, на їхню думку, є сковуванням українських військових дій, оскільки Київ сподівається завдати удару російським військовим складам за кордоном.
Лише цього тижня десятки тисяч російських військовослужбовців перейшли кордон на північному сході України під час нападу, на який представники української розвідки чекали кілька місяців. Росіяни завдають ударів по перевантажених українських частинах, які потребують техніки та залишають позиції в міру перегрупування.
Українські офіційні особи протягом кількох тижнів спостерігали, як росіяни концентруються біля українського кордону, не маючи можливості використовувати поставлену США зброю для завдання превентивного удару через політику Вашингтона. Адміністрація Байдена поставила умову перед відправленням зброї дальньої дії в Україну: вона не може бути використана для завдання ударів по території Росії.
"Головною проблемою зараз є політика Білого дому щодо обмеження наших можливостей" завдавати ударів по військових об'єктах усередині Росії, заявив під час візиту до Вашингтона 14 травня голова керівної партії "Слуга народу" в українському парламенті Давид Арахамія.
Росія добре обізнана про це обмеження і змогла зосередити на кордоні не менше 30 тисяч військовослужбовців і техніку, не побоюючись ураження армійськими тактичними ракетними системами великої дальності, що поставляються США, які Україна використовувала для руйнівного впливу на російські війська всередині України.
"Ми бачили їх військових, які сидять за один чи два кілометри від кордону всередині Росії, і ми нічого не могли з цим вдіяти", — заявила в окремому інтерв'ю Олександра Устинова, голова спеціальної парламентської комісії України з озброєння та боєприпасів.
З того часу Росія відсунула позиції, які Україна зайняла минулого року під час контрнаступу, який відкинув російські війська через кордон.
Парламентарії є частиною більшої групи українських законодавців, які цього тижня зустрічаються з приблизно дюжиною офісів Конгресу, щоб спробувати залучити їх до зусиль, спрямованих на те, щоб змусити Білий дім змінити курс.
Два американські чиновники, коли їх попросили прокоментувати ситуацію, підтвердили, що політика адміністрації Байдена не змінилася.
"Допомога призначена для оборони, а не для наступальних операцій на території Росії", — сказав один із чиновників, якому було надано анонімність для обговорення делікатних питань.
Російський напад використовує у своїх інтересах нестачу живої сили в Україні та відсутність належним чином підготовленої оборони біля Харкова, що наражає на ризик місто з населенням в один мільйон осіб і потенційно дає Росії критично важливий новий плацдарм у державі.
У березні Володимир Путін заявив, що розглядає можливість створення буферної зони біля Харкова, щоб утруднити Україні запуск невеликих дронів, націлених на російську нафтову інфраструктуру. Цю тактику Київ використовує вже кілька місяців, щоб завдати удару по економіці Москви.
Варто зазначити, що декілька днів тому Україна провела четвертий раунд переговорів зі Сполученими Штатами Америки. Йшлося про підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки. За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, у планах — фіналізувати укладання двосторонньої безпекової угоди вже цього місяця.
Нагадаємо, речник Державного департаменту США Метью Міллер 10 травня заявив, що Сполучені Штати Америки готові оголосити про нові партії військової допомоги для України. За його словами, це може відбутися вже найближчими тижнями.
Своєю чергою неназваний американський посадовець заявив, що Збройні сили України зможуть повернути ініціативу на полі бою завдяки новій військовій допомозі Сполучених Штатів, що була розблокована після рішення Конгресу. Водночас широкомасштабний наступ Сил оборони малоймовірний найближчим часом.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими