1 227 день війни
Особовий склад
1 024 210
Танки
10 988
Артилерія
29 865
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 303
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Українські в'язні можуть отримати дозвіл на тимчасовий виїзд із колоній, але є жорсткі умови
Фото ілюстративне зі соцмереж

Українські в'язні можуть отримати дозвіл на тимчасовий виїзд із колоній, але є жорсткі умови

В Україні пропонують внести зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, за яким дозволити в'язням виїжджати з колоній на короткий термін. Проте стосовно цього є низка жорстких умов.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді України Тарас Мельничук. Він зазначив, що ухвалення законопроекту про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України пов’язане з рішенням Конституційного суду України від 20 грудня 2023 року.

Законопроект пропонує дозволити засудженим, які утримуються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами утримання, в разі смерті або важкої хвороби близького родича короткочасні виїзди за межі колонії. Виїжджати дозволено лише на територію України, крім тимчасово окупованої, на термін не більше семи діб, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше трьох діб).

Це також стосується засуджених, яких утримують у дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання та дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки та виховних колоніях.

Іншим засудженим короткочасні виїзди дозволяються за межі виправної колонії на термін не більше однієї доби, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше трьох діб).

Також пропонується передбачити, що засуджені, які утримуються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки, можуть їхати до місця призначення й у зворотному напрямку самостійно, а інші засуджені переміщуються й охороняються вартою.

Витрати колонії, повʼязані з наданням засудженим короткочасних виїздів, оплачують засуджені, їх родичі або інші особи.

Раніше в Україні дозволили мобілізацію ув'язнених. Засуджені на добровільній основі можуть приєднатися до армії та підписати контракт. Проте не всі в'язні можуть піти до війська. Заборонено мобілізувати засуджених за злочини проти національної безпеки України, а також за важкі злочини.

Нагадаємо, в серпні в Головному управлінні комунікацій Збройних сил України розповіли, що на той момент до лав Збройних сил України долучилися 18 жінок, які отримали амністію та звільнилися з місць позбавлення волі. Вони вже беруть участь у бойових діях та обіймають різні посади.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама