Робот Ratel Н запустили в серійне виробництво. Його розробили учасники проекту Brave1, він може транспортувати одразу двох поранених.
Про це повідомив віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Ratel Н розробили учасники оборонного кластера Brave1, він призначений для евакуації поранених з поля бою. Робот може перевозити 400+ кілограмів живого навантаження, тому здатний транспортувати одразу декількох людей. Завдяки конструкції здатен рухатися складним рельєфом, працює тихо, тому непомітний для ворога. А також оснащений нічними камерами, щоб ефективно виконувати завдання в умовах низької видимості та вночі", — зазначив він.
За його словами, робота використовуватимуть для різних завдань, на нього можна встановити систему радіоелектронної боротьби, мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розмінувальну установку. Комплекс оснащений супутниковим звʼязком, тому оператор може керувати ним на дуже великих дистанціях.
"Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво — військові використовують його та дають позитивний фідбек", — наголосив Михайло Федоров.
Він також закликав долучатися до Brave1 і акцентував, що кластер допоможе випробувати розробку, провести до кодифікації за стандартами НАТО та залучити інвестиції на розвиток і масштабування.
"Технології — наша асиметрична відповідь ворогу. Що більше їх на фронті, то менше противників", — підсумував український міністр.
Нагадаємо, раніше в липні в Міністерстві оборони України зазначали, що безпілотні наземні та повітряні комплекси виконують широкий спектр завдань, включаючи ударні, розвідувальні, інженерні, логістичні й евакуаційні. До того ж їх роль на полі бою стрімко зростає.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими