1 247 день війни
Особовий склад
1 046 270
Танки
11 046
Артилерія
30 746
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 638
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Україна готує нові етапи обміну полоненими, — Зеленський
Фото: Telegram-канал Володимира Зеленського

Україна готує нові етапи обміну полоненими, — Зеленський

У вівторок, 22 липня, президент Володимир Зеленський заслухав доповіді щодо проведених етапів обмінів полонених і тих, які готуються. Українська влада очікує на кілька етапів обмінів на виконання домовленостей другої зустрічі в Стамбулі.

Відповідне повідомлення глава держави опублікував у своєму Telegram-каналі.

Зеленський наголосив, що Україна продовжує іншу активність для звільнення людей — як військових, так і цивільних. Координує цю роботу секретар РНБО України, залучені всі необхідні сили та інституції.

"Вдячний українській розвідці, Міністерству внутрішніх справ, команді Офісу, Службі безпеки, омбудсману, усім у команді Координаційного штабу, хто залучений", — заявив Зеленський.

Український лідер зазначив, що протягом весни — літа цього року вдалося значно активізувати обміни. 

"Серед звільнених із полону є люди, які перебували в категорії безвісти зниклих, а також люди, які утримувались у російських тюрмах і таборах із часу до повномасштабної війни. Саме тому наша команда перевіряє інформацію по кожному прізвищу. Шукаємо всіх наших", — наголосив президент.

Окремо, за словами Зеленського, сьогодні доповіли щодо заходів із реабілітації повернених із полону, а також роботи, яка ведеться з розслідування злочинів проти українських полонених. 

"Маємо відновити справедливість, і для цього працюємо на всіх рівнях — юридичному, політичному, спеціальних операцій", — додав український президент.

Перемовини між Україною та РФ

Перший раунд переговорів між Україною та Росією у Стамбулі відбувся 16 травня 2025 року. Делегацію України очолював Міністр оборони Рустем Умєров, російську — радник Путіна Володимир Мединський. Під час перемовин Київ виступав з вимогою: безумовне припинення вогню на 30 днів, обмін полоненими за формулою 1 000 на 1 000, повернення тіл до 6 000 загиблих, повернення сотень українських дітей депортованих. Натомість сторона країни-агресорки наполягала на виведенні українських військ з окупованих територій, відмовлялася від 30-денного перемир’я, пропонувала створення "зон безпеки". 

Другий раунд перемовин пройшов 2 червня. Цього разу до переговорів під'єдналися радники безпеки з США, Франції, Німеччини, Великої Британії. 

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна запропонувала Росії провести третій раунд переговорів щодо мирного врегулювання війни. Проте, щоб отримати результат, потрібно "більше динаміки".

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що зараз іще зарано планувати повноцінні переговори між Україною, Росією та Сполученими Штатами Америки. Для початку варто завершити обміни, які узгоджені на другій зустрічі в Стамбулі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама