Україна та Сполучені Штати готуються до нового раунду переговорів після зустрічі американців із росіянами в Ер-Ріяді. На них обговорять деталі зупинення дальніх обстрілів учасників війни.
Про це повідомляє видання The Guardian.
Джерело нагадало, що американські та російські перемовники 24 березня сіли за стіл переговорів в Ер-Ріяді, щоб домовитись про часткове припинення вогню в Україні. Очікується, що після цієї зустрічі відбудеться ще один раунд переговорів між командами США та України.
"На окремих зустрічах планується обговорити деталі зупинення дальніх атак на енергетичні об'єкти та цивільну інфраструктуру, а також припинення атак у Чорному морі для забезпечення безпеки торгівельного судноплавства", — пише The Guardian.
Як зазначає видання, минулого тижня російський диктатор Володимир Путін після тривалої телефонної розмови із президентом США Дональдом Трампом погодився призупинити удари по енергетичних об'єктах України на 30 днів. Однак зберігається плутанина щодо того, що саме є енергетичною інфраструктурою, оскільки Київ наполягає на тому, щоб залізниці та порти підпадали під визначення, яке Кремль сформулював дуже вузько.
Раніше The Telegraph повідомляв, що удари Російської Федерації по Україні на тлі старту переговорів про мир викликають дедалі більше роздратування у президента США Дональда Трампа. Хоча американський лідер налаштований на підписання вигідної угоди, постійні обстріли енергетики та цивільної інфраструктури України можуть для нього стати серйозним подразником.
Нещодавно радник президента Сполучених Штатів Америки з національної безпеки Майк Волц оцінив переговори з делегаціями України та Росії в Саудівській Аравії. Він оптимістично висловився про наслідки таких розмов.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки обговорюють можливість повернення депортованих українських дітей. Це, на думку американських перемовників, може стати одним із ключових кроків для "зміцнення довіри".
Своєю чергою The New York Times повідомляв, що Кремль вбачає геополітичні та економічні вигоди в тому, щоб не перешкоджати прагненню американського президента Дональда Трампа до припинення бойових дій в Україні. Проте військові цілі Росії не зазнали змін.