Україна готова презентувати дорожні карти реформ. Їх розглянуть представники країн-членів Європейського Союзу та Європейська комісія.
Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанішина, яка в понеділок, 12 травня, виступила на спеціальному засіданні комітету з правових питань Європарламенту на запрошення його голови Ільхана Кючюка.
У своєму зверненні вона представила ключові здобутки України у сферах судової реформи, прозорості, підзвітності та загального прогресу в межах переговорного процесу щодо вступу до Євросоюзу.
"Для України реформи та трансформація держави в умовах війни — це не лише реалізація прагнень нашого суспільства, але й життєво необхідний крок для збереження функціонування держави", — зазначила Стефанішина.
Вона додала, що Україна — це не лише про війну. Це насамперед про людей, про стійкість, здатність долати виклики та повертатися до європейської родини попри всі труднощі.
"Не лише український уряд чи президент рухають країну до Європейського Союзу, а й увесь народ", — наголосила віце-премʼєр-міністерка.
За її словами, Україна завершила й попередньо ухвалила на національному рівні проекти трьох стратегічних документів, які визначають бачення трансформації країни на період до членства України в Євросоюзі.
"Це бачення втілене у трьох дорожніх картах: з верховенства права, реформування державного управління та функціонування демократичних інституцій", — акцентувала Стефанішина.
Крім того, зауважила вона, Україна також запропонувала план дій щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин України. Документ підготовлено в широкому діалозі з представниками меншин, але також враховує ключові питання, які підіймала одна з держав-членів ЄС.
"Ми завершуємо підготовку до представлення цих дорожніх карт країнам-членам ЄС і Єврокомісії. Над ними працювали сотні та тисячі держслужбовців, експертів, народних депутатів України, колеги з експертного середовища країн-членів ЄС у співпраці та координації з Єврокомісією", — наголосила Стефанішина.
Водночас вона наголосила на тому, що основні зусилля щодо трансформацій зазначених сфер розпочалися задовго до того, як Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.
Нагадаємо, раніше Ольга Стефанішина повідомляла, що санкції проти Росії залишаються основним інструментом міжнародного тиску. Більшість активів держави-агресора заморожені в юрисдикціях Євросоюзу, а їхнє розблокування поки що не обговорюється.