Україна, Гаїті, Кенія, Лесото, Південний Судан, Буркіна-Фасо, Малі, Нігерія можуть мати дефіцит медикаментів для лікування ВІЛ у найближчі місяці.
Як повідомляє агентство Reuters, на зусилля з боротьби з ВІЛ, поліомієлітом, малярією та туберкульозом вплинуло призупинення зовнішньої допомоги Сполучених Штатів Америки, яке запровадив президент Дональд Трамп незабаром після того, як він вступив на посаду в січні.
"Зриви програм з ВІЛ можуть звести нанівець 20 років прогресу. Це може призвести до понад 10 мільйонів додаткових випадків ВІЛ і трьох мільйонів смертей, пов’язаних із ВІЛ", — заявив очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус.
Агентство зазначає, що глобальна мережа лабораторій з кору та краснухи, яка координується ВООЗ і налічує понад 700 центрів у всьому світі, також загрожує неминуче закриття, повідомляє агентство. Нестача фінансування також може призвести до закриття 80% основних служб охорони здоров’я в Афганістані, які ВООЗ підтримує.
"Плани Сполучених Штатів вийти з ВООЗ також змусили агентство Організації Об'єднаних Націй, яке зазвичай отримує близько п’ятої частини свого загального річного фінансування від США, заморозити приймання на роботу та ініціювати скорочення бюджету", — зазначає агентство.
У понеділок, 17 березня, ВООЗ заявила, що планує скоротити цільове фінансування екстрених операцій до 872 мільйонів доларів з 1,2 мільярда доларів у бюджетному періоді 2026-2027 років.
Нагадаємо, торік у грудні у Сполучених Штатах завершили фінальну фазу клінічних досліджень новаторської вакцини проти ВІЛ. Вона показала надзвичайну ефективність на рівні 99 відсотків.