1 084 день війни
Особовий склад
851 880
Танки
10 014
Артилерія
22 923
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 060
Крилаті ракети
3 056
Гелікоптери
331
БпЛА
24 755
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Україна та ЄС створять єдиний логістичний простір: що зміниться для населення та бізнесу
На фото: Денис Шмигаль. Джерело: Telegram прем'єр-міністра

Україна та ЄС створять єдиний логістичний простір: що зміниться для населення та бізнесу

Україна та Європейський Союз активно працюють над формуванням єдиного логістичного простору. Зокрема, уряд хоче реалізувати певні заходи для покращення перетину кордону.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 11 лютого.

"Створюємо єдиний логістичний простір, щоб люди, товари та послуги швидко й без перепон переміщувалися в обидва боки від кордону", — заявив він.

Ключові напрямки у формуванні єдиного логістичного простору

  1. "Транспортний безвіз" із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. 

"Уряд працює над тим, щоб цей інструмент став довгостроковим у наших взаєминах з ЄС. Минулого року автомобільним транспортом Україна експортувала товарів на 14,7 мільярда доларів, що на 5% більше, ніж у 2023 році", — зазначив Шмигаль.

  1. Модернізація прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску. До 2030 року планують оновити 29 пунктів пропуску та побудувати 17 нових. 
  2. Запуск спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. Уряд очікує, що у 2025 році запуститься пілотний проект на українсько-польському кордоні. 

"Наразі триває узгодження відповідної угоди з Єврокомісією", — поінформував прем'єр.

  1. Система "єЧерга", яка вже працює на 28 пунктах пропуску. За словами Шмигаля, загалом від старту "єЧерги" зафіксовано майже 1,7 мільйона перетинів кордону за допомогою цього сервісу.
  2. Український морський коридор. За півтора року його роботи транспортували вже понад 100 мільйонів тонн вантажів до 53-х країн світу. 

"Море знову стало воротами українського експорту. Продовжимо інвестувати в розвиток портової інфраструктури і в Одесі, і на Дунаї", — наголосив очільник українського уряду.

  1. Підтримка українського експорту. Держава через Експортно-кредитне агентство за три роки підтримала експортерів на суму у 20 мільярдів гривень. З початку поточного року ця підтримка вже склала 1,5 мільярда гривень.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України розширив можливості для надання благодійної допомоги, оновивши перелік товарів і послуг, що звільняються від оподаткування. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама