Обстріли рашистів і вибухонебезпечні предмети є найбільшою загрозою для українців під час відвідування цвинтарів у поминальні дні. Водночас у прифронтових регіонах і на деокупованих територіях залишається в силі рішення про заборону відвідування окремих цвинтарів з міркувань безпеки.
Про це повідомив заступник начальника департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Анатолій Серединський в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".
"Найсерйозніші небезпеки, які можуть зустріти громадяни, відвідуючи кладовища, — це снаряд, який не розірвався, або будь-які інші боєприпаси, які там можуть бути", — зазначив він.
За його словами, це можуть бути закладки різного виду вибухонебезпечних предметів, які залишалися там ще недообстежені.
"Також це обстріли, які можуть відбуватися у випадку значного скупчення громадян. Ворог може це розцінити як скупчення військовослужбовців, відповідно спробувати вдарити по таких районах", — додав представник Нацполіції.
Серединський закликав українців, які виявляють вибухівку або боєприпаси, не проводити з ними ніяких маніпуляцій, відійти на безпечну відстань і зателефонувати в поліцію, щоб фахівці обстежили такі предмети. Також, за його словами, наразі вибухотехніки обстежують окремі кладовища.
"Ще зараз відбувається низка нарад, пов'язаних із запровадженням заборон на відвідування кладовищ", — уточнив він.
Заступник начальника департаменту превентивної діяльності Національної поліції України акцентував, що це насамперед стосується прифронтових і деокупованих територій.
"У нас уже є такі рішення в Херсонській, Запорізькій, Харківській і Житомирській областях на заборону відвідування окремих кладовищ в окремих територіальних громадах — їх близько тисячі", — підсумував Анатолій Серединський.
Нагадаємо, що під час великодніх свят поліцейські патрулі розміщували ближче до місць проведення богослужінь, а також проводили вибірковий огляд речей громадян.