Фото: rv.tax.gov.ua

Уряд підтримав бронювання працівників через "Дію": коли послуга буде доступна

На початку липня у "Дії" запрацює послуга електронного бронювання від мобілізації. Кабінет міністрів 7 червня підтримав дану постанову.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Зараз, щоб забронювати співробітника, потрібно подавати заяви в паперовому вигляді, збирати підписи та тижнями чекати на результат. "Дія" це змінить. Процес буде швидким, прозорим і без людського фактора, а результат — за годину", — зазначив він.

Федоров пояснив, що на першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони.

Так, якщо бізнес чи державний орган має право на бронювання, керівник:

  • через портал "Дія"подасть списки працівників та засвідчить електронним підписом заяву;
  • далі "Дія" автоматично перевірить по реєстрах, чи справді людина працевлаштована офіційно і, чи є про неї дані в "Оберегу";
  • керівник отримає відповідь про бронювання працівника в кабінеті на порталі "Дія", а в людини оновиться про це інформація в Резерв+;
  • якщо в бронюванні відмовили, керівник також отримає відповідь у кабінеті на порталі "Дія".

Федоров додав, що якщо громадянин хоче отримати паперове підтвердження, то така можливість також буде. І обидва формати однаково чинні. Орієнтовно послугу запустять на початку липня.

Нагадаємо, українці, які тривалий час проживають за кордоном, можуть ставати на військовий облік без особистого візиту до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 07.06.2024 20:25