Міністр оборони Естонії Ханно Певкур вважає, що у разі можливого просування української армії на Курську область можна виділити як плюси, так і мінуси. Важливо, що Київ тримав у таємниці операцію на території країни-агресора.
Про це повідомляє ERR.
Видання підкреслило, що багато експертів сходяться на думці, що плани України щодо вторгнення в Курську область трималися в таємниці та не були передані навіть найближчим союзникам Києва. Але питання тут не в довірі, а в безпеці стратегічно важливих даних, які могли перехопити супротивники, передає в суботу, 17 серпня, передача новин "Актуальна камера".
"Із самого початку війни ми не знаємо, скільки інформації при стратегічному чи тактичному плануванні Україна передає США і своїм союзникам і навпаки. Якщо дивитися на офіційну інформацію, то Пентагон заявив, що у них не було жодних застережень щодо таких операцій", — сказав експерт США Андреас Каю.
"Якщо подивитися на хід війни, то, звичайно, треба розуміти, що в таких операціях багато залежить від того, як довго ти можеш захищати свою інформацію і не передавати її й, звичайно, ми повинні розуміти, чому Україна так вчинила — лише дуже вузьке коло осіб знало про це", — сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
США із настороженістю спостерігають за розвитком подій у Курській області. Андреас Каю вважає, що передусім Вашингтон стежить за тим, де і яке озброєння використовує Україна, щоб уникнути ескалації. Зокрема, за даними CNN, Вашингтон заборонив Києву використовувати крилаті ракети ATACMS і Storm Shadow для атак Курської області. За даними американських ЗМІ, американська влада вважає, що їх слід було б використовувати для ударів по Криму. Але існує й інша думка — США не хочуть допустити ескалації конфлікту.
"Якщо Україна піде далі на Курськ, то тут дистанції будуть вже зовсім інші. І я б сказав, що це і позитивно, і негативно. Звичайно, мінус у тому, що вони не можуть використати це озброєння, але плюс тут у тому, що це мотивує українців робити свою зброю та свої ракети", — додав Певкур.
Нагадаємо, авторитетні західні аналітики дійшли висновку, що навіть попри те, що в минулому російські добровольчі підрозділи вже перетинали кордон Росії, теперішнє вторгнення в Курську область є одним із найбільших транскордонних нападів на Російську Федерацію та відчутним ударом по престижу диктатора Володимира Путіна.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський 17 серпня заявив, що операція Збройних сил України у Курській області Росії триває саме так, як і планувалося, а плацдарм ЗСУ у регіоні "стає сильнішим".
Як зазначає Інститут вивчення війни, російський диктатор Володимир Путін і Кремль майже напевно спробують повернути собі російську територію в Курській області, яку захопили українські війська, оскільки українська окупація російської території, що триває, стане стратегічним ударом по багаторічних зусиллях Путіна зі зміцнення спадщини російської стабільності, безпеки та геополітичного відродження.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими