Міністр оборони Естонії Ханно Певкур вважає, що у разі можливого просування української армії на Курську область можна виділити як плюси, так і мінуси. Важливо, що Київ тримав у таємниці операцію на території країни-агресора.
Про це повідомляє ERR.
Видання підкреслило, що багато експертів сходяться на думці, що плани України щодо вторгнення в Курську область трималися в таємниці та не були передані навіть найближчим союзникам Києва. Але питання тут не в довірі, а в безпеці стратегічно важливих даних, які могли перехопити супротивники, передає в суботу, 17 серпня, передача новин "Актуальна камера".
"Із самого початку війни ми не знаємо, скільки інформації при стратегічному чи тактичному плануванні Україна передає США і своїм союзникам і навпаки. Якщо дивитися на офіційну інформацію, то Пентагон заявив, що у них не було жодних застережень щодо таких операцій", — сказав експерт США Андреас Каю.
"Якщо подивитися на хід війни, то, звичайно, треба розуміти, що в таких операціях багато залежить від того, як довго ти можеш захищати свою інформацію і не передавати її й, звичайно, ми повинні розуміти, чому Україна так вчинила — лише дуже вузьке коло осіб знало про це", — сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
США із настороженістю спостерігають за розвитком подій у Курській області. Андреас Каю вважає, що передусім Вашингтон стежить за тим, де і яке озброєння використовує Україна, щоб уникнути ескалації. Зокрема, за даними CNN, Вашингтон заборонив Києву використовувати крилаті ракети ATACMS і Storm Shadow для атак Курської області. За даними американських ЗМІ, американська влада вважає, що їх слід було б використовувати для ударів по Криму. Але існує й інша думка — США не хочуть допустити ескалації конфлікту.
"Якщо Україна піде далі на Курськ, то тут дистанції будуть вже зовсім інші. І я б сказав, що це і позитивно, і негативно. Звичайно, мінус у тому, що вони не можуть використати це озброєння, але плюс тут у тому, що це мотивує українців робити свою зброю та свої ракети", — додав Певкур.
Нагадаємо, авторитетні західні аналітики дійшли висновку, що навіть попри те, що в минулому російські добровольчі підрозділи вже перетинали кордон Росії, теперішнє вторгнення в Курську область є одним із найбільших транскордонних нападів на Російську Федерацію та відчутним ударом по престижу диктатора Володимира Путіна.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський 17 серпня заявив, що операція Збройних сил України у Курській області Росії триває саме так, як і планувалося, а плацдарм ЗСУ у регіоні "стає сильнішим".
Як зазначає Інститут вивчення війни, російський диктатор Володимир Путін і Кремль майже напевно спробують повернути собі російську територію в Курській області, яку захопили українські війська, оскільки українська окупація російської території, що триває, стане стратегічним ударом по багаторічних зусиллях Путіна зі зміцнення спадщини російської стабільності, безпеки та геополітичного відродження.