Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

В ISW пояснили, як українські удари вглиб Росії вплинуть на потенціал окупантів

Дозвіл на далекобійність для України може мати вирішальне значення для послаблення потенціалу російських військових. Це стосується всієї території бойових дій.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони нагадали, що в ніч з 18 на 19 листопада українські війська завдали першого удару по російській території, атакувавши російський склад боєприпасів у Карачеві Брянської області — через декілька днів після отримання дозволу на завдання таких ударів.

Українські військові повідомили, що завдали удару по арсеналу 67 Головного військово-артилерійського управління 1046-го Центру матеріально-технічного забезпечення російських військових поблизу Карачева та що цей удар спричинив початкову детонацію і 12 вторинних вибухів.

"Українські удари на великі відстані по військових об'єктах в тилу Росії мають вирішальне значення для послаблення російського військового потенціалу на всьому театрі воєнних дій. Ці дозволи, якщо вони будуть настільки широкими, як повідомляється, є новим потенціалом для України, який може суттєво послабити військові зусилля Росії", — зробили висновок експерти.

Україна лише нещодавно почала отримувати системи озброєнь і військовий потенціал, необхідні для ведення сучасних широкомасштабних бойових дій. На думку аналітиків, у майбутньому Україна може бути здатна проводити операційно значущі контрнаступи за умови, що Захід посилить розбудову українського потенціалу у великих масштабах.

"Системи та можливості, які отримує Україна, є необхідними для проведення успішних багатопрофільних широкомасштабних бойових операцій, і Україна ще не мала можливості продемонструвати, чого можуть досягти українські війська за умови належного ресурсного забезпечення. Системна інтеграція, спроможність і ефективність українських Збройних сил на полі бою, ймовірно, можуть покращитися за умови, що Україна та її партнери продовжуватимуть виконувати важку роботу, необхідну для нарощування української динаміки", — вважають в ISW.

Експерти зазначили, що продовження та посилення військової допомоги Заходу залишається необхідним для того, щоб українські війська могли звільнити окуповану територію і завдати російським військовим втрат, необхідних для того, щоб змусити Путіна переосмислити свої розрахунки у цій війні.

Фахівці додали, що Україна повинна вступати в будь-які майбутні переговори з Росією з позиції сили. А в інтересах Заходу залишається посилення позиції України у потенційних переговорах із Росією.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни

  • Президент Росії Володимир Путін 19 листопада підписав оновлену ядерну доктрину Росії як чітку відповідь на рішення адміністрації Байдена дати дозвіл на удари великої дальності по Росії та в межах поточних зусиль Путіна вплинути на західних осіб, які ухвалюють рішення, щоб вони ухилялися від надання додаткової підтримки Україна.
  • Ухвалення Росією зміненої ядерної доктрини є останньою ітерацією російського брязкання ядерною зброєю, яке зараз часто поширене, і не означає суттєвої зміни ядерної позиції Росії, її доктрини чи загрози застосування ядерної зброї.
  • Російські війська нещодавно просунулися до головного українського виступу в Курській області та в районі кордону Донецько-Запорізької області, а українські сили нещодавно просунулися на північ від Харкова.

Нагадаємо, в Раді національної безпеки Білого дому повідомили, що США не змінюватимуть свою політику ядерного стримування через те, що країна-агресорка Росія затвердила нову доктрину.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 20.11.2024 07:17