Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прямо відхилив дві пропозиції, які, як повідомляється, розглядалися командою обраного президента США Дональда Трампа на початку листопада 2024 року як умови припинення війни в Україні — відстрочення членства України в НАТО на 20 років та розміщення європейських миротворців в Україні.
Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зазначають аналітики, Лавров заявив в інтерв'ю кремлівському інформаційному агентству ТАСС, опублікованому 29 грудня, що Росія "не задоволена" пропозиціями команди Трампа, про які повідомлялося на початку листопада 2024 року, відкласти членство України в НАТО на 20 років та розмістити європейський миротворчий контингент в Україні. Лавров посилює явне відхилення президентом Росії Володимиром Путіним 26 грудня передбачуваної пропозиції команди Трампа відкласти членство України в НАТО на 20 років.
Лавров заявив, що будь-які угоди про припинення війни в Україні "мають усувати корінні причини" вторгнення Росії в Україну і "мають створити механізм, який унеможливить їх порушення". Лавров заявив в інтерв'ю 26 грудня, що дві основні "першопричини" війни — це передбачуване порушення НАТО зобов'язань не просуватися на схід і "агресивне поглинання" територій поблизу кордонів Росії, а також передбачувана дискримінація українським урядом етнічних російської та російської мови, засобів масової інформації та культури в Україні.
Заяви Лаврова є частиною заяв високопоставлених російських чиновників, що продовжуються, про те, що Кремль відмовляється розглядати будь-які компроміси за вимогами Путіна кінця 2021 року і початку 2022 року. Ці вимоги містять примус України стати постійно нейтральною державою, яка ніколи не вступить до НАТО, запровадження жорстких обмежень на розмір українських Збройних сил та усунення українського уряду.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив в інтерв'ю російським пропагандистським ЗМІ, що Кремль відкидає пропозицію Дональда Трампа про відкладення вступу України до НАТО на 20 років і введення західних миротворців. Москва також наполягає на "необхідності досягнення остаточних юридичних домовленостей, які враховуватимуть інтереси всіх сторін".
Своєю чергою керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони Андрій Коваленко заявив, що останні заяви міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова свідчать про все більше небажання завершувати війну. Московські очільники демонструють все частіше та наочніше.