1 180 день війни
Особовий склад
973 730
Танки
10 832
Артилерія
27 980
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 385
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В ISW пояснили, як Кремль затягує перемовини заради війни на виснаження
Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

В ISW пояснили, як Кремль затягує перемовини заради "війни на виснаження"

Російська влада розширює воєнні дії на території України та не планує жодних компромісів, натякаючи на застосування нових видів зброї. Москва готова до ескалації війни й умисно затягує переговори.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони переконані, що метою війни Росії залишається повна капітуляція України. Зокрема, Москва подає свої територіальні претензії не як предмет переговорів про завершення війни, а лише як передумови до припинення вогню.

В ISW додали, що Кремль намагається створити видимість готовності до діалогу, одночасно висуваючи неприйнятні для України ультимативні вимоги, та не демонструє жодних компромісів.

"Путін і надалі буде відмовлятися йти на компроміси доти, доки Україна та Захід не зможуть змінити його теорію перемоги. За нею, Росія виграє війну на виснаження шляхом безперервного повзучого наступу, що не дозволяє Україні проводити успішні й оперативно значущі контрнаступальні операції", — вважають аналітики.

В Інституті вивчення війни переконані, що з огляду на останні заяви російського військово-політичного керівництва Кремль свідомо затягує переговорний процес, демонструючи небажання вести добросовісні перемовини як щодо припинення вогню, так і стосовно укладення фінальної мирної угоди.

Наполягання Москви на проведенні переговорів без участі посередників свідчить про намагання Кремля продемонструвати, що він здатен диктувати умови, зокрема, вимагати від США обмежити вплив західних партнерів України.

"Це відповідає довгостроковій оцінці ISW, за якою Росія навмисно затягує мирні переговори, щоб отримати додаткові поступки від Заходу та продовжити просування на полі бою. На відміну від цього, Україна неодноразово демонструвала готовність до компромісів", — ідеться у звіті.

Водночас експерти констатували готовність Росії продовжувати або навіть загострювати війну проти України в разі, якщо Київ і Вашингтон не погодяться на вимоги капітуляції. Однак, за оцінкою ISW, малоймовірно, що Кремль наразі вдасться до використання ядерної зброї або нападу на держави-члени НАТО.

В Інституті вивчення війни також зазначили, що Росія продовжує заперечувати легітимність чинного українського уряду та таким чином створює умови для відмови від виконання будь-якої майбутньої українсько-російської мирної угоди.

У звіті нагадали, що 17 травня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що для Росії важливо точно знати, хто саме з українського уряду підпише документи, які можуть стати результатом будь-якої майбутньої мирної угоди.

В ISW переконані, що ці заяви Пєскова є частиною усталеної кремлівської наративної кампанії, яка заперечує легітимність президента Володимира Зеленського та всіх українських урядів після 2014 року.

"Ця риторична кампанія є складовою зусиль Кремля, спрямованих на створення підстав для одностороннього виходу Росії з будь-яких майбутніх мирних угод у зручний для неї час, а також підтримку неодноразової російської вимоги щодо примусу України до зміни режиму та проштовхування проросійського уряду", — акцентували експерти.

Інші ключові висновки ISW

  • Російська делегація в Стамбулі сформулювала свої вимоги щодо остаточного мирного врегулювання як передумови, які Україна повинна виконати, перш ніж Росія погодиться на припинення вогню. Більшість вимог Росії суперечать запропонованому президентом США Дональдом Трампом мирному плану.
  • Українські війська нещодавно просунулися поблизу Лимана, а російські — поблизу Часового Яру, Торецька, Покровська, Новопавлівки та Курахового.

Нагадаємо, що, за словами міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана, на переговорах у Стамбулі делегація України та представники країни-агресора досягнули принципової згоди зустрітися знову. Та навряд чи це станеться дуже швидко, вважають українські експерти.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама