Російські окупанти взимку, ймовірно, акцентуватимуть на захопленні прифронтових українських міст. У міських боях вони спробують нівелювати переваги українських дронів і обмеження використання російської бронетехніки.
Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони зазначили, що рашисти намагатимуться сконцентрувати бойові дії в "населених пунктах, а не у відкритих полях".
За версією аналітиків, Росія надаватиме пріоритет наступу цієї зими Торецьку, Покровську та Кураховому. Окупанти готуються розпочати битву за Покровськ і підійдуть до міста з півдня і південного сходу після нещодавнього захоплення Селидового (на південний схід від Покровська).
В ISW нагадали, що російські війська нещодавно просунулися до східної частини Куп'янська та центральної частини Часового Яру. Це може бути частиною узгоджених зусиль з просування у прифронтові міста в межах підготовки до наступальних операцій зими.
За оцінками ISW, захоплення Куп'янська або Часового Яру матиме значний оперативний вплив на геометрію фронту та загрожуватиме основним українським оборонним позиціям на відповідних напрямках.
"Нещодавнє просування російських військ у ці міста поставило би під загрозу, хоча й не негайну, але все ж високу безпеку українських оборонних позицій на обидвох напрямках", — йдеться у звіті.
Російські війська також намагатимуться збільшити свої бойові можливості взимку, особливо це стосується безпілотників через важливість "війни дронів" узимку. Росіяни мають артилерійську перевагу над ЗСУ, але наразі не можуть просуватися вперед через атаки українських безпілотників.
Раніше ISW вже зазначав, що Міністерство оборони Росії намагається централізувати контроль над неофіційними російськими підрозділами безпілотників. При цьому оборонне відомство може мати намір активізувати ці зусилля взимку прийдешньої зими.
Як зазначили в Інституті, російське військове командування може вважати, що міські бої є кращими для нинішнього російського стилю ведення бойових дій піхотою, адже багатоповерхові будівлі забезпечують їй краще прикриття від українських операторів безпілотників, ніж дерева на відкритій місцевості.
Аналітики ISW також припустили, що російське військове командування також може віддати перевагу міським боям для уникнення збільшення втрат, які просування сільськими полями та населеними пунктами накладає на російську бронетехніку і резерви.
"Російське військове командування, ймовірно, оцінило, що нівелювання переваг українських безпілотників і зменшення втрат російської бронетехніки у міських боях варте великої кількості втрат росіян, які спричинять виснажливі наступальні операції у прифронтових містах і населених пунктах", — зробили висновок в Інституті вивчення війни.
Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що російські війська відновили наступ у Курській області. Під час атак окупанти використовують техніку, переміщуючись активно переважно вночі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими