В Охматдиті встановили обладнання для проведення променевої терапії дітям

18 СІЧНЯ 2022 09:29

«Охматдит» за бюджетні кошти придбав спеціальне обладнання для лінійного прискорювача, яке значно розширює можливості лікування в закладі: програмне забезпечення обладнання оновлено до останньої версії, а опромінення тепер можна здійснювати безпечніше, використовуючи високі потужності. Зокрема, тепер пацієнти закладу матимуть доступ до послуги з тотального опромінення тіла (total body irradiation).

Повідомляє TrueUA, з посиланням на МОЗ України.

«Це процедура, яка необхідна для підготовки до трансплантації кісткового мозку. Відтепер діти, які потребують такої допомоги, отримуватимуть її безоплатно в державному закладі», - йдеться в повідомленні. Раніше для виконання тотального опромінення доводилось відправляти маленьких пацієнтів за кордон.

«Щороку в Охматдиті отримують променеву терапію близько 150 дітей. Понад 50% пацієнтів приїздять із різних регіонів країни. Тому інфраструктурні зміни в медичній галузі є для нас пріоритетом, адже переоснащення лікарень – це можливість медикам працювати з новітнім обладнанням, здатним проводити якісну діагностику та ефективне лікування, зокрема маленьких пацієнтів», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Завдяки роботі лінійного прискорювача останньої версії вдасться значно розширити перелік методик променевої терапії, а також дозволить опромінювати більш швидко та точно відразу декілька зон у дитини.

«Охматдит – унікальна лікарня з професійною командою, яка може втілювати передовий світовий досвід. Нове програмне та апаратне забезпечення лінійного прискорювача дозволить нам використовувати найсучасніші методики променевої терапії, в тому числі й ті, які раніше ніколи в Україні не застосовувались», — розповів генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

Фото МОЗ.

Також читайте: Бустером в Україні вакцинувалися близько 100 тисяч людей

Суспільство, 18.01.2022 09:29