1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Швеції вирахували кита Хвалдиміра, який може бути російським шпигуном
Фото: The Guardian

У Швеції вирахували кита "Хвалдиміра", який може бути російським шпигуном

12:53 - 30.05.2023

Біля південно-західного узбережжя Швеції помітили кита-білуху, який, ймовірно, може бути шпигуном навченим російським флотом. Тварину не вперше помічають біля узбережжя.

Про це пише The Guardian.

Норвежці дали киту прізвисько "Хвалдимір", натякаючи на його зв’язок із Росією. Коли кит вперше з'явився в Норвезькій Арктиці, морські біологи з норвезького дирекції рибного господарства зняли з нього штучну збрую. На джгуті було придатне для екшн-камери кріплення, а на пластикових застібках надруковано напис "Обладнання з Санкт-Петербурга". Представники Управління припускали, що "Хвалдимір" міг утекти з вольєру і, можливо, проходив навчання в російському флоті, оскільки він, здається, звик до людей. 

Кит понад три роки повільно рухався береговою лінією Норвегії, перш ніж раптово пришвидшитися, щоб переміститись до Швеції.

"Ми не знаємо, чому він прискорився саме зараз. Дуже дивно, що кит дуже швидко віддалився від свого природного середовища", — сказав Себастьян Стренд, морський біолог з організації OneWhale.

Москва ніколи не виступала з офіційною реакцією на норвезькі припущення, що тварина могла бути "російським шпигуном". Баренцове море є стратегічною геополітичною територією, де ведеться моніторинг західних і російських підводних човнів.

Нагадаємо, Федеральне бюро розслідувань США виявило та знешкодило пакет шкідливих програм під назвою Snake, що використовується у ФСБ Російської Федерації. Це програмне забезпечення спецслужби РФ використовували для крадіжки секретів США та країн НАТО упродовж понад 20 років.

В Україні, Європі та США заблокували мережу із дев'яти сервісів обміну віртуальними активами. Сервіси надавали можливість кіберзлочинцям легалізувати активи, здобуті як "викупи" від атак вірусами-шифрувальниками. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама