Фото: Facebook Матернової

В України низький індекс сприйняття корупції: посол пояснила, як це вплине на перспективи вступу в ЄС

У 2022 році Україна набрала 33 бали зі 100 за індексом сприйняття корупції. Проте низький показник не повинен стати проблемою в переговорному процесі між нашою державою та Євросоюзом.

Таку заяву зробила пані посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова, пише "Суспільне". Вона наголосила, що боротьба з корупцією — процес, який ніколи не зупиняється. 

"Україна — не єдина країна, що має корупцію, але ви вже зробили багато роботи. У вас є чотири чинні антикорупційні інституції, є реформовані суди, не всі, але це процес, який триває. У вас є вільні засоби масової інформації, сильне громадянське суспільство. Тож я б трохи піддала сумніву індекс сприйняття, тому що коли корупція є темою, про яку ви щодня читаєте, чутливість і сприйняття зростає", — сказала посол.

Матернова зауважила, що Україні важливо продовжувати роботу над антикорупційними заходами, і результати не забаряться. 

"Не думаю, що 33 бали в індексі є проблемою. Це було б проблемою, якби не було руху в позитивному напрямку. А він є", — додала вона.

Раніше Катаріна Матернова наголосила, що Україна повинна зосередитись на чотирьох сферах для швидшої інтеграції у Європейський Союз. Наша держава сподівається на отримання мандату у березні 2024 року.

Нагадаємо, Європейська комісія 8 листопада презентувала звіт про прогрес, досягнутий Україною та іншими країнами-претендентами на вступ до блоку. У документі ЄК рекомендувала розпочати переговори щодо вступу нашої країни в Європейський Союз.

Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що темп переговорів щодо вступу України до Євросоюзу залежить від швидкості реформ. За її словами, тепер політичне рішення щодо початку переговорів має схвалити Єврорада. Це заплановано на грудень 2023 року.

Глава уряду Денис Шмигаль своєю чергою заявив, що менше ніж за півтора року Україна реалізувала низку важливих реформ, а також Кабмін провів селф-скринінг законодавства. Наступним кроком є підготовка до кінця року Національної програми адаптації законодавства України до актів права (acquis) ЄС. За його словами, з кожним днем Україна постійно наближається до повноцінного членства в ЄС.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 10.11.2023 17:53