Верховна Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації. Зокрема, посилено правила, згідно з якими військовозобов'язаним надається відстрочка від мобілізації.
Відповідний законопроект №9342 опубліковано на сайті парламенту.
Згідно з документом, зміни внесено до 11-го абзацу частини першої ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Відтак, у чинній редакції, згідно з 11 абзацом, відстрочка надається особам, чиї дружини (чоловіки), один з батьків або батьків дружини (чоловіка) мають інвалідність І або II групи.
А от за новими умовами, відстрочку можна буде отримати лише у тому випадку, якщо в сім'ї військовозобов'язаного немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.
Проголосований документ ще повинні підписати голова парламенту й президент. Тільки після цього нова норма набуде чинності.
Хто в Україні має право на відстрочку
На сьогодні від мобілізації звільняються:
- заброньовані органами влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями (в установленому Кабінетом міністрів порядку);
- визнані особами з інвалідністю або непридатними до служби;
- багатодітні батьки (троє та більше дітей молодше 18 років);
- батьки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни та прийомні батьки з дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки та чоловіки з повнолітньою дитиною з інвалідністю I або II групи;
- зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також своїми батьками чи дружини (чоловіка);
- опікуни недієздатних осіб, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
- народні депутати;
- студенти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти на денній або дуальній формі навчання;
- наукові та науково-педагогічні працівники вишів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, шкільні вчителі, які працюють не менше ніж на 0,75 ставки;
- жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся чи рідний брат чи сестра) загинули або зникли безвісти під час АТО, бувши військовослужбовцями, безпосередніми учасниками АТО або працівниками підприємств та установ, які залучалися до забезпечення АТО.
Нагадаємо, раніше в Україні анонсували посилення покарання військовозобов’язаних, які незаконно виїхали з України під час дії воєнного стану. Підготовка санкційного законопроекту пов’язана із "запитом людей на справедливість".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими