В Україні вперше буде затверджено стратегію розвитку сфери інтелектуальної власності

20 ЖОВТНЯ 2021 17:26

У Національну економічну стратегію України до 2030 року вписані засади щодо захисту прав інтелектуальної власності. Цей документ був ініційований Президентом України Володимиром Зеленським, містить довгострокові і короткострокові плани з кожного пункту та є обов’язковим для виконання. Першими кроками на цьому шляху має стати прийняття Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності. 

Повідомляє TrueUA, з посиланням на Міністерство економіки України.

«У Національну економічну стратегію України до 2030 року вписані засади щодо захисту прав інтелектуальної власності. Цей документ був ініційований Президентом України Володимиром Зеленським, містить довгострокові і короткострокові плани з кожного пункту та є обов’язковим для виконання. Першими кроками на цьому шляху має стати прийняття Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності. Адже інтелектуальна власність може стати фундаментальним інструментом у створенні сприятливого середовища для інновацій, інвестицій, винахідництва та розвитку креативних галузей. Ми вдячні експертам, які приймали участь у розробці Стратегії, та сподіваємось на таку саму проактивність і під час її імплементації», - зазначив Олексій Любченко.

Проект Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності було розроблено за участю міжнародних та національних експертів. Даний документ передбачає розкриття потужного потенціалу сфери інтелектуальної власності, проведення інвентаризації об’єктів ІВ для подальшого захисту та комерціалізації. Стратегія – це перелік заходів, що будуть розроблені та імплементовані Урядом для стимулювання та посилення ефективного створення, розвитку, управління та охорони інтелектуальної власності на національному рівні. 

«Ми свідомі, що сфера інтелектуальної власності потребує захисту та розвитку. Повноцінний захист прав інтелектуальної власності та створення необхідних інструментів для її функціонування сприятиме розвитку людського капіталу як найбільшої цінності Уряду України», - підкреслив Олексій Любченко.

На засіданні Ради обговорювались питання використання ліцензійного софту органами влади, а також шляхи виходу України зі Списку 301 (Спеціальний 301 звіт Офісу торгового представника США, знаходження в якому свідчить про недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності в Україні). З метою покращення ситуації із захистом прав даній сфері, Мінекономіки розробило ряд проектів Законів.

Мінекономіки розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності» з метою імплементації до національного законодавства положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо загальних зобов’язань, цивільних заходів, процедур і засобів захисту прав інтелектуальної власності. До кінця жовтня заплановано подання проекту на експертизу до Міністерства юстиції України, після – внесення на розгляд Уряду.

Фото Міністерства економіки України.

Також читайте: Денис Малюска: юридичні баталії з РФ – бої стратегічні, і на кону не стільки гроші, скільки політика

Світ, 20.10.2021 17:26