Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні зростає захворюваність на небезпечну недугу: у групі ризику діти

З початку 2024 року в Україні значно зросла захворюваність на кашлюк. Торік за такий період часу було зафіксовано лише 27 випадків зараження, тоді як цього року — вже 515 випадків інфікування.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

У відомстві зазначають, що кашлюк — це захворювання, яке стосується переважно дітей. Малеча становить 95,9% від усіх пацієнтів, які хворіють на цю недугу, тоді як дорослі становлять лише 4,1%. В основному хвороба вражає дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Оновною причиною, через що зростає захворюваність на кашлюк, лікарі вважають значну кількість невакцинованих дітей.

Лікарі попереджають, що хвороба є дуже заразною, а найбільш небезпечною є для немовлят, у яких може викликати тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко: є високий ризик ускладнень та смерті. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.

У МОЗ зазначили, що спочатку хворобу складно відрізнити від звичайної ГРВІ, але через п'ять-вісім днів починаються напади спазматичного кашлю, що має характерний свист, і сльозотечі. Кашель у немовлят може не проявлятись, але є ризик зупинки дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.

Для профілактики кашлюка у МОЗ порекомендували робити дітям чотири щеплення: у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Щоб захистити дитину від інфекції в перші місяці життя, потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 по 32 тиждень вагітності, незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. 

Нагадаємо, раніше у МОЗ заявили, що українці старішають на 10-15 років через психоемоційний тиск, викликаний війною. До того ж значно "молодшає" низка захворювань. Відомство готується до того, що через рік-два збільшиться кількість випадків онкологічних та серцево-судинних захворювань, тобто інфарктів і інсультів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 12.04.2024 05:20