Москва хоче "Ялту-2" або "Мінськ-3", а не справедливий мир в Україні. Тому Російська Федерація є загрозою для безпеки європейських країн.
Таку заяву під час виступу на 31-му щорічному засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ зробив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
"Усвідоммо два моменти. Росія хоче "Ялту-2" (мається на увазі Ялтинська конференція глав урядів Великої Британії, США та СРСР у Лівадійському палаці в Ялті в лютому 1945 року, — ред.) або принаймні "Мінськ-3". Вона хоче світ зон впливу, де застосування сили диктує нові правила і нові кордони. Ніякої "Ялти-2" чи "Мінська-3" не буде", — сказав він.
За словами Сибіги, натомість Київ хоче здобути справедливий мир і повагу до принципів для всіх.
"Це два підходи до майбутнього, які вирішуються прямо зараз в Україні. Ми повинні діяти зараз, щоб це майбутнє настало. Нам потрібно ліквідувати "сірі зони", тому що Росія перетворює їх на зони впливу. Натомість нам потрібна геополітична визначеність щодо України як частини євроатлантичної спільноти", — заявив український міністр.
По-друге, як зазначає міністр, Москва не є партнером, вона є найбільшою загрозою для спільної безпеки.
"Участь Росії в ОБСЄ є загрозою для співпраці в Європі. І вона такою і залишиться. Росія поглиблює співпрацю з Іраном та Північною Кореєю, втручається в Грузію, Молдову, Західні Балкани та інші держави й веде гібридну війну проти Європи", — додав очільник МЗС України.
Нагадаємо, раніше видання The New York Times повідомляло, що після перемоги на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки Дональда Трампа Україна ставить на перше місце гарантії безпеки, а не власні території. Питання щодо врегулювання російсько-української війни загострилося після того, як стало відомо, що Трамп переміг на президентських виборах у Сполучених Штатах.
Також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що його адміністрація зосередиться на російсько-українській війні. Також республіканець висловив жаль через загибель людей внаслідок бойових дій в Україні.
Раніше український лідер Володимир Зеленський заявив, що після інавгурації новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа відбудеться спільна зустріч. Тоді й пройдуть важливі міждержавні переговори.
Як зазначав Bloomberg, в останні дні свого правління президент США Джо Байден прагне зміцнити позиції України щодо Росії перед поверненням Дональда Трампа до Білого дому. Такі дії чинного глави Білого дому можуть допомогти республіканцю завершити війну в Україні, надавши Києву більш вигідні позиції перед стартом потенційних переговорів.
Водночас, на думку сенатора-республіканця Ліндсі Грема, обраний президент США Дональд Трамп планує укласти угоду з Україною, яка дозволить американцям збагатилися на рідкісні корисні копалини.