Закон не заперечує проти створення мобільних територіальних центрів комплектування. Їх формування відбувається на тлі посилення російських ударів по будівлях цієї структури.
Про це заявив член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу в понеділок, 21 липня.
"З погляду законодавчого забезпечення проблем не бачу, бо в законі не передбачено, що ТЦК мають перебувати в чітко визначених місцях, ураховуючи ті цілеспрямовані удари Росії, які вона протягом останнього місця практикує по їх території", — зазначив він.
За його словами, атаки росіян на ТЦК є однією зі складових гібридної війни: Росія намагається залякати громадян, що на території ТЦК бути небезпечно.
"Я думаю, що мобільні ТЦК на рівні підзаконних нормативно-правових актів, які може ухвалити або Кабінет міністрів, або навіть командування Збройних сил, мають право на існування. Тим паче, що ми ухвалили закон 2023 року про посилення мобілізації, фактично ми виконали всі вимоги", — сказав нардеп.
Він додав, що диджиталізація та перенесення всіх цих питань у цифровий режим суттєво полегшать діяльність мобільних ТЦК, а сучасні технології дозволять забезпечити й комп'ютерним зв'язком, і доступом до баз.
"Тому я в цьому проблем не бачу, але це рішення командування. Верховна Рада до цього жодного стосунку не має, тому що від неї це питання не залежить", — пояснив Веніславський.
У липні лише за тиждень Росія атакувала безпілотниками одразу будівель територіальних центрів комплектації ― у Кривому Розі, Полтаві, Кременчуці, Запоріжжі, Харкові, Самарі Дніпропетровської області.
За інформацією командування Сухопутних військ, один військовослужбовець загинув і ще 17 отримали поранення. Це вже друга хвиля російських атак на ТЦК. Перша була в лютому.
Нагадаємо, 7 липня стало відомо, що Вінницький обласний ТЦК призупинив свою діяльність за адресою вулиця Данила Галицького, 31. Це пов'язано з напруженою ситуацією в країні та з метою убезпечення життя та здоров’я громадян.