Міністерство фінансів продовжило до 1 березня 2025 року перехідний період запровадження нової форми та змісту чеків.
Про це повідомила прес-служба відомства. Відтак, до 1 березня 2025 року можна друкувати фіскальні чеки за старою формою.
Водночас підприємства мають право запровадити нові форми фіскальних чеків до зазначеної дати, але це не є обов’язковим.
"Накази, якими запроваджено нові вимоги та продовжено термін перехідного періоду, готуються для офіційного опублікування та набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування в офіційному виданні", — йдеться у повідомленні.
У нових чеках, які будуть впроваджені з 1 березня цього року, відображатиметься більше інформації, аніж є зараз. Зокрема, до чеків буде додано нові обов'язкові поля, такі як "завдання" та "засіб оплати".
Крім того, з'являться QR-коди для перевірки дійсності чеків. До того ж буде спрощено структуру чеків, а саме — прибрано певні рядки, такі як "касир" та "тримач ЕПЗ".
Варто зауважити, що після 1 березня чеки старого зразка перестануть вважатися розрахунковим документом, а за їхню видачу продавця можуть оштрафувати на 100% вартості проданих із порушеннями товарів. Якщо ж порушення повториться, то розмір покарання буде збільшено до 150%.
Нагадаємо, у листопаді 2024 року Кабінет міністрів ухвалив новий список товарів, які не можна повернути в точку продажу. Це насамперед стосується ліків та харчових продуктів. Перелік був затверджений відповідно до частини п'ятої статті п'ятої закону України від 10.06.2023 №3153-IX "Про захист прав споживачів".