1 174 день війни
Особовий склад
967 060
Танки
10 800
Артилерія
27 718
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 678
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні завершують розробку реєстру забороненого програмного забезпечення: деталі
Фото ілюстративне. Джерело: sud.ua

В Україні завершують розробку реєстру забороненого програмного забезпечення: деталі

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) завершує розробку проекту постанови Кабінету міністрів про створення та використання реєстру забороненого програмного забезпечення.

Про це повідомила прес-служба Держспецзв’язку з посиланням на директора департаменту державного контролю у сфері захисту інформації й аудиту безпеки Ігоря Стельника.

Про це він заявив на панельній дискусії "Ворожий софт: як держава та суспільство протистоять ворогу і знаходять рішення" в межах конференції "Своє.ІТ 2025" у Києві.

"Питання ворожого софту — дуже болюче. Постійно відбувається мімікрування певного ворожого програмного забезпечення під вітчизняні чи європейські бренди", — зауважив Стельник.

Попри рішення РНБО, згідно з яким до низки російських веб-сторінок і програмних продуктів застосовувалися обмежувальні заходи та санкції, з різних причин не всі користувачі перейшли на вітчизняне чи іноземне програмне забезпечення.

Розв'язати цю проблему має нещодавно ухвалений закон 4336-ІХ. Він зобов’язав державні органи використовувати програмне забезпечення, за винятком того, що буде включене в реєстр забороненого. 

"Адміністрація Держспецзв’язку зараз виходить на фінальну стадію підготовки проекту постанови Кабміну, яка регулюватиме створення та використання реєстру забороненого програмного забезпечення. Тому я би дуже хотів і навіть наполягав, щоби до процесу вибору критеріїв включення програмного забезпечення до цього реєстру залучили професійну спільноту", — підсумував Стельник.

Конференція "Своє.ІТ 2025" відбулася в Києві. На ній говорили про те, як українські ІТ-рішення працюють, масштабуються і замінюють чужі аналоги, включно з російськими продуктами.

Нагадаємо, нещодавно Google виявив нове шкідливе програмне забезпечення під назвою LOSTKEYS. Його використовували для викрадення документів із західних об'єктів і неурядових організацій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама