Приблизно за 40 кілометрів від узбережжя Румунії стався вибух на вантажному судні в Чорному морі. За попередньою інформацією, воно натрапило на морську міну.
Про це повідомив CNN. 12 членів екіпажу судна Seama, яке зареєстроване в африканській країні Того, евакуювали та доставили до лікарні для надання медичної допомоги в румунському порту Суліна біля кордону з Україною.
За попередньою інформацією, вибух стався в машинному відділенні судна. Екіпаж заявив, що, на їхню думку, судно натрапило на міну, однак румунська влада заявила, що поки що не підтвердила причину вибуху.
Загалом, проблема розмінування України стає дедалі гострішою, адже Росія продовжує обстрілювати території, забруднюючи їх мінами. Крім того, багато мін зараз є в акваторії морів.
А Румунія дедалі частіше стикається з війною в Україні. Зокрема, в районі сіл Нуферу та Вікторія в окрузі Тульча знайшли уламки російського дрона, який, імовірно, впав там після нічної атаки 13 вересня РФ по Одещині. Румунська влада відправляла на місце події декілька гелікоптерів військово-повітряних сил зі спеціалізованою групою на борту для проведення попередніх польових досліджень і взяття проб для проведення експертиз.
Під нічної атаки "шахедами" по портовій інфраструктурі Одеської області на Дунаї 4 вересня дрони-камікадзе впали на території Румунії. Державна прикордонна служба України повідомила, що це відбулося неподалік Ізмаїльського порту.
У Міністерстві закордонних справ України закликали партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією, які посилять захист інфраструктури України, а також суміжних держав.
Міністерство оборони Румунії у спеціальній заяві засудило атаки на українські об’єкти та цивільну інфраструктуру. У румунському відомстві назвали їх невиправданими та такими, що порушують усі міжнародні гуманітарні правила. Водночас міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску повідомила, що атаки Російської Федерації по інфраструктурі на Півдні України несуть ризики для її країни.
Водночас президент Румунії Клаус Йоганніс заперечив падіння російських безпілотників 4 вересня на території його країни. Він заявив, що не було знайдено жодної деталі від дрона країни-агресорки.
Також румунський лідер наголосив, що держава повністю контролює свій повітряний простір і має "надзвичайно сильні гарантії безпеки". Крім того, Йоганніс зауважив, що країни НАТО визначилися з алгоритмом дій на випадок, якщо "щось впаде на їхню територію".
Згодом — після того, як уламки все ж виявили, — президент Румунії зробив нову заяву, зазначивши, що в разі підтвердження цього факту — це буде "серйозне порушення". До того ж Йоганніс знову назвав атаки на українську інфраструктуру в регіоні Дунаю воєнним злочином.
Нагадаємо, що Міністерство оборони Румунії запровадило додаткові обмеження на польоти у повітряному просторі країни вздовж кордону з Україною. Відповідне рішення ухвалили на тлі падіння російських безпілотників на території Румунії під час атак на Україну.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими