1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені порахували, скільки видів тварин знищило людство
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені порахували, скільки видів тварин знищило людство

Науковці визначили, що у період з 1500 року до нашого часу внаслідок діяльності людства на Землі перестали існувати 777 видів тварин.

Як повідомляє видання Livescience, деякі з тварин могли вимирати через природні причини, але люди причетні до зникнення майже всіх цих видів. 

Водночас Міжнародний союз охорони природи наголошує, що згідно з новими дослідженнями, проведеними у 2022 році, у період з 1500 року могло зникнути від 150 тисяч до 260 тисяч усіх відомих людству видів тварин. Проте люди почали сприяти вимиранню тварин тисячі років тому, задовго до 1500 року, але в такі давні часи вчених не було, щоб досліджувати ці вимирання, тому наука зосередилася приблизно на останніх 500 роках.

"Я подумав, господи, чи не припустився я помилок у розрахунках", -- зазначив автор дослідження Роберт Коуї з Гавайського університету, який був шокований власним відкриттям.

Доцент кафедри біологічних наук Університету Маккуорі в Австралії Джон Елрой висловив думку, що наразі практично неможливо розрахувати сучасні темпи вимирання тварин. Задля визначення загальних темпів вимирання дослідникам потрібно знати, скільки видів взагалі існує.

"Комахи мають більше видів, ніж будь-яка інша група тварин, однак ми мало знаємо про них у порівнянні з великими групами тварин, такими як ссавці та птахи", -- додають науковці.

Вчені наголошують, що більша частина дикої природи невідома науці. Багато тварин живуть в недостатньо вивчених регіонах, таких як тропіки. Водночас, за словами науковців, люди збільшують темпи вимирання тварин, а кількість вимерлих через людство видів набагато перевищує 777 зареєстрованих у Червоному списку МСОП.

Нагадаємо, раніше видання Nature повідомляло, що вчені з Імперського коледжу Лондона встановили, що блокування вироблення певного білка в організмі мишей зміцнює імунітет та продовжує життя гризунів на 25%. Відповідний білок виробляється і в людському організмі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама