У неділю, 13 квітня, християни святкують Вербну неділю. Це одне з головних церковних свят, під час якого в храмах освячують вербу.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято та традиції цього дня.
Вербна неділя — це дванадесяте свято, яке означає вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Вона передує Страсному тижню, коли віряни згадують страждання та смерть Христа перед Його воскресіння.
Хоча Христос їхав в Єрусалим на віслюку (який символізує служіння і непридатність до війни), його зустрічали як царя. Згідно з Євангелією, люди, які вітали Ісуса, тримали в руках пальмові гілки. Вони кидали їх йому під ноги, вигукуючи: "Осанна" (слово, що висловлює поклоніння, радість і благання про допомогу). Таким чином, народ визнав Ісуса Месією.
Саме Вербна неділя, як свято, вважається одним з найстаріших. Про нього можна знайти згадки ще в третьому столітті. Тоді свято мало іншу назву — Квітна неділя.
За традицією у Вербну неділю в церкві освячують саме гілочки верби. Верба є символом пальмових гілочок, якими юдеї вітали Христа під час входу в Єрусалим. Через те, що в Україні пальми не ростуть, їх вирішили замінити на вербу. Наші предки вважали, що вона символізує нове життя. Освячена верба вважається священною, тому її не можна викидати, а потрібно зберігалися аж до Вербної неділі наступного року.
Нагадаємо, 3 березня у православних вірян розпочався Великий піст, який передує Великодню. Він є найдовшим та найсуворішим.