1 069 день війни
Особовий склад
831 620
Танки
9 871
Артилерія
22 339
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 053
Гелікоптери
331
БПЛА
23 327
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,03
41,9
43,87
43,6
Відео з тілом начебто полоненого австралійця виявилося чотирирічної давнини, це запис із Карабаху, — Слідство.Інфо
Оскар Дженкінс. Скріншот із відео

Відео з тілом начебто полоненого австралійця виявилося чотирирічної давнини, це запис із Карабаху, — Слідство.Інфо

Відео з тілом начебто австралійця Оскара Дженкінса, який воював на боці України та потрапив у полон, уперше опублікували чотири роки тому на одному з іранських сайтів. Його опис стосується подій у Нагірному Карабаху.

Це з’ясували журналісти "Слідства.Інфо". Вони поспілкувалися з одним із побратимів австралійського добровольця Оскара Дженкінса, який побажав залишитися анонімним.

Боєць переконаний, що Дженкінса вбили росіяни та надіслав журналістам відео, на якому видно тіла солдатів на кузові автомобіля. У ролику російською мовою йдеться про "австралійських найманців", яких "планують вбити".

Однак журналісти з’ясували, що це відео не є оригінальним. За допомогою OSINT-аналізу встановлено, що ідентичний запис, але без російської озвучки, публікували ще чотири роки тому на іранському відеосервісі для безкоштовного перегляду й обміну відео.

Автор відео підписав оригінал як "Ціна Карабаху" з хештегами "Карабах", "війна", "солдати", "трупи". У ролику звучить вірменська мова, й оператор зазначи, що всі зображені на відео — поранені.

Також журналісти дізналися, що Дженкінс служив у 402 окремому стрілецькому батальйоні, що входить до складу 66 окремої механізованої бригади ЗСУ. Він підписав контракт 4 квітня 2024 року, а 16 грудня того ж року зник безвісти під час бойового завдання поблизу Миколаївки на Луганщині.

У день його зникнення Дженкінса внесли до списків військовополонених. У Сухопутних військах ЗСУ "Слідству.Інфо" заявили, що факт передачі його тіла не підтверджено.

Офіс генерального прокурора також повідомив, що не має доказів загибелі австралійця. В Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими кажуть, що наразі не коментують це питання. 

Крім цього журналісти направили запит до посольства Австралії в Україні, аби отримати підтвердження чи спростування смерті Дженкінса у російському полоні.

Водночас 16 січня російський пропагандист Олександр Сладков, який раніше оприлюднив відео допиту Дженкінса, написав у Telegram, що полоненого перевезли у Росії. У своїй публікації він стверджував, що "австралійцю зберегли життя", і його чекає суд.

"Відсидить, якщо не дадуть довічне, і повернеться до себе в Австралію", — зазначив він.

У коментарі "Слідству.Інфо" посол України в Австралії Василь Мирошниченко зауважив, що в Австралії повідомлення про можливу страту Оскара Дженкінса набуло великого резонансу. Також він припустив, що це може бути частиною інформаційної операції Кремля, спрямованої на залякування іноземців, які планують приєднатися до захисту України.

Телеканал CNN 15 січня, посилаючись на заяву прем’єр-міністра Австралії Ентоні Албанізі, повідомив, що росіяни могли вбити австралійського громадянина Оскара Дженкінса, який воював на боці України, після чого його взяли в полон. Австралійський уряд пообіцяв "вжити найрішучіших заходів", якщо ця інформація підтвердиться.

За даними CNN, Дженкінс потрапив у російський полон у грудні. У мережі з’явилося відео його допиту, однак телеканал не зміг встановити геолокацію зйомки. На записі видно, що руки Дженкінса міцно зв’язані, а сам він, імовірно, не розуміє запитань, які ставили російською мовою.

Також австралійський телеканал ABC і філія CNN Seven News повідомили, що австралійця, ймовірно, вбили в полоні. Телеканали посилалися, зокрема, на слова його побратимів.

Нагадаємо, 6 січня стало відомо, що Головне управління розвідки перехопило розмову рашистів, в якій один із командирів дав наказ на страту українського військовополоненого. Це ще один доказ порушення загарбниками правил і звичаїв ведення війни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама