В Україні презентували дорожню карту стосовно відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. До роботи над проектом залучені Міністерство розвитку громад спільно з Державною авіаційною службою, "Украерорухом", командуванням Повітряних сил і керівниками міжнародних аеропортів.
Про це повідомила прес-служба Мінрегіону. Там зазначили, що захід зібрав близько ста представників авіагалузі — профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що це перше експертне обговорення, яке, як очікується, допоможе рухатись у питанні створення умов для відкриття повітряного простору.
"Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко", — зазначив він.
Економічна радниця посольства США Мері Елізабет Медден наголосила на готовності американців надати технічну допомогу.
Заступник міністра Сергій Деркач презентував план часткового відкриття повітряного простору, а Сергій Коршук, перший заступник голови Державіаслужби, надав оцінку ризиків для цивільної авіації. Директор "Украероруху" Андрій Ярмак зосередив увагу на заходах безпеки аеронавігації.
Нагадаємо, на початку цього року було чимало розмов про те, що Україна докладає значних зусиль для відновлення авіасполучення з Києва та Львова. Однак тоді зазначали, що для цього ще потрібно багато чого реалізувати.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими