Фото: СтатКом ЗСУ

Вихід Росії із "зернової угоди": Україна продовжить забезпечувати зерном інші країни світу

Попри вихід Росії із Чорноморської зернової ініціативи Україна продовжить постачати країнам світу продовольство. Це буде зроблено завдяки політичній підтримці країн-партнерів.

Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних сил України.

Зазначається, що заручившись політичною згодою країн-партнерів, зокрема Туреччини, та довірою страховиків, Україна готова торувати свій економічний шлях та експортувати зерно із одеських портів.

"Ми продовжимо допомагати іншим країнам світу, адже лише у спільній боротьбі та взаємній підтримці здобудемо Перемогу", — йдеться в повідомленні. 

У СтратКомі нагадали, що до початку масштабного російського вторгнення Україна була п'ятим за масштабом експортером зерна у світі. Однак терористичні дії РФ та блокування нею українських портів, призвели до глобального зростання цін на зернові. До того ж країна-агресорка тривалий час використовувала блокаду морського експорту як інструмент тиску на Україну та Захід. Проте з підписанням "зернової угоди" між ООН, Україною, РФ та Туреччиною у Кремля стало менше можливостей для шантажу глобальним голодом.

"Для загального нагляду та координації у Стамбулі було створено Спільний координаційний центр (СКЦ) під егідою ООН. Протягом року зернова ініціатива дозволила перевезти понад 33 млн тонн зернових, що врятувало багато країн від голоду. Разом з тим, угода принесла до бюджету України понад 20 млрд доларів, що суттєво зміцнило українську економіку", — підкреслили в СтратКомі.

Нагадаємо, 17 липня країна-агресорка Росія заявила, що "відкликає" всі гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі. Крім того, РФ виходить зі Спільного координаційного центру в Стамбулі через припинення "зернової угоди".

Крім того, посольство Росії в Білорусі передало Україні ноту щодо "зернової угоди", в якій заявило, що вона має бути повністю припинена з 18 липня. У документі, зокрема, сказано, що РФ офіційно заперечує подальше продовження "зернового договору" після закінчення її терміну дії.

Додамо, 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.

У британській розвідці заявили, що, на думку Кремля, "зернова угода" більше не відповідає російським інтересам, тому там вирішили зупинити ініціативу. Хоча справжню причину росіяни замаскували, наголошуючи, що суднам, які виходять з чорноморських портів, загрожують українські міни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 22.07.2023 13:21