Президент США Джо Байден розглядає можливість запровадження нових великих санкцій проти російського енергетичного сектора в останні тижні свого перебування при владі. У такий спосіб адміністрація завдасть завершального удару у своїй фінансовій війні проти Володимира Путіна.
Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на чотири джерела, знайомі із ситуацією.
Цей крок також дасть новій команді обраного президента Дональда Трампа більше важелів впливу на її переговори з Путіним про припинення війни Росії з Україною, заявили джерела, які говорили на умовах анонімності, щоб описати обговорення, які не є публічними. Суть санкцій полягатиме в тому, щоб націлитись на так званий "темний флот" міжнародних судів, які перевозять російську нафту до незахідних країн, а також на російських експортерів нафти, які досі не піддавалися санкціям, за словами кількох людей, знайомих із цим питанням.
Варіанти також містять відгук ліцензії, що дозволяє банкам обробляти російські енергетичні транзакції, сказали люди. Якщо санкції буде реалізовано, вони можуть допомогти сформувати економічну та зовнішньополітичну спадщину Байдена до інавгурації Трампа. Великий крок проти Росії перед звільненням з посади підкріпить заяви Байдена про те, що він згуртував західних союзників для рішучої відповіді на вторгнення в Україну у 2022 році. Він також має намір передати своєму наступнику сильну економіку — подвиг, який може бути підірваний раптовим енергетичним шоком, який повторює стрибки цін на початку його адміністрації.
За два з половиною роки після вторгнення Росії Білий дім побоювався надто жорсткого обмеження російського експорту енергоносіїв, побоюючись різкого зростання світових нафтових цін — і цін на бензин для американських автомобілістів. Але інфляція різко знизилася кількома роками раніше, а вибори закінчилися, змінивши політичний розрахунок. Прихильники висунули аргументи на користь того, щоб Байден посилив контроль над російським енергетичним сектором, і деякі чиновники стурбовані тим, що в них залишається мало часу.
Нагадаємо, Велика Британія 9 грудня оголосила про нову хвилю санкцій, спрямованих проти незаконної торгівлі золотом, яка, за її словами, фінансує військові дії президента Росії Володимира Путіна в Україні та підживлює корупцію.
Також, за даними Bloomberg, адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена зважує нові, більш жорсткі санкції проти прибуткової торгівлі нафтою в Росії. Це необхідно для посилення тиску на військову машину Кремля за кілька тижнів до інавгурації Дональда Трампа.
Своєю чергою, Європейський Союз має намір ухвалити 16-й пакет санкцій проти країни-агресорки Росії до третьої річниці вторгнення в Україну.