Російська Федерація зменшила активність із використанням керованих авіабомб через втрату літаків. Проте ці удари таки продовжуються.
Таку заяву в ефірі телемарафону зробив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
Військовий відреагував на повідомлення командувача Повітряних сил ЗСУ Миколи Олещука про роботу сил протиповітряної оборони від 2 березня, коли був знищений черговий Су-34.
"Ситуація змінюється. Після роботи бойової зенітними керованими ракетами по російських літаках, про що сповістив командувач Повітряних сил ЗСУ, небо стало чистим", — сказав він.
Ігнат наголосив, що до ночі взагалі кілька годин жодної повітряної цілі в небі не спостерігалося після того, як ворог побачив як по ньому працюють.
"Відповідно, вони роблять висновки та втекли з нашого повітряного простору", — додав Ігнат.
Але, як зазначив Ігнат, таке явище не буде продовжуватися постійно. Минула ніч була тихою, а ворог завдав ударів і балістичною, і керованою авіаційною ракетою.
"Літаки з'явилися знову, завдали ударів і протягом минулої ночі. Протягом вчорашнього дня кілька десятків керованих авіабомб теж були спрямовані з різних напрямків", — сказав він.
Що стосується літаків А-50, то за словами Ігната, їх ще досі немає в небі після знищення другого.
"Вже день сьомий, якщо не помиляюся, він не з'являється ні в Ростовській області, ні в Акваторії Азовського моря. Противник заявив, що будуть відновлювати ті, що на зберіганні знаходяться. Наскільки цей процес буде швидким чи довгим сказати важко. Але ці літаки їм вкрай потрібні, щоб планувати удари, проводити радіолокаційну розвідку повітряного простору нашої держави", — додав Юрій Ігнат.
Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, російська армія, зважаючи на все, готова ризикувати подальшими втратами авіації заради тактичних успіхів на Сході України, ймовірно, вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
Раніше британська розвідка повідомляла, що протягом лютого 2024 року кількість російських втрат (вбитих і поранених) в Україні була найвищою з початку війни. У цей період окупаційні війська в середньому втрачали 983 особи на добу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими