У суботу, 2 грудня, Православна церква вшановує пам'ять святого Авакума. Він був одним із дванадцяти старозавітних пророків, який жив у сьомому столітті до нашої ери.
TrueUA розповідає про це церковне свято та які традиції цього дня.
У Святому Писанні дуже мало відомостей про його життя чи походження. Однак існує версія, що Авакум був сучасником пророка Єремії та жив до вавилонського потоку. Він передбачив євреям руйнування храму, розграбування Єрусалиму варварами-халдеями та довге життя в полоні.
Фото: blyzhchedoboga.com.uа
Святий Авакум був також свідком дива, коли ангел Господній врятував його і двох інших пророків, Ананія та Азарія, від смерті в полум’ї печі. Він написав книгу пророцтв, яка входить до Святого Письма. У ній він висловлює свою віру в Бога, який справедливо судить людей і народи, а також свою надію на прихід Месії, який визволить свій народ. За легендами він помер за два роки до того, як іудеї повернулися з Вавилона.
У цей день заведено молитися про вигнання з дому всякої нечисті. Також 2 грудня матері відганяли від своїх дітей недуги. Щоб позбавити малюка хвороби, його рано вранці брали на руки та читали спеціальні молитви. Цей день присвячується шиттю, рукоділлю та в'язанню.
Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, раніше ми публікували усі церковні свята, які припадають на грудень 2023 року. Тепер у перший місяць зими українці будуть святкувати велике церковне свято — Різдво Христове та Щедрий вечір.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими