Яке церковне свято відзначають 9 листопада: що заборонено робити у цей день

У листопаді християни вшановують день пам'яті преподобної Матрони Константинопольської. Раніше його відзначали 22 листопада, але цього року традиції змінилися, адже Православна церква України перейшла на новий календар. Тож тепер свято припадає на 9 листопада.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Преподобна Матрона: що відомо про її життя

Коли Матрона була юною дівчиною, то батьки змусили її вийти заміж за заможного чоловіка. Незабаром вона народила дочку, але потім зрозуміла, що її справжнє призначення — служити Богу. Вона залишила свою сім'ю і почала служити Богу. Щоб чоловік її не знайшов Матрона пішла в чоловічий монастир. Вона переодяглася в чоловічий одяг, зістригла волосся і в монастирі представилася євнухом.

Фото: vn.20minut.ua

Фото: vn.20minut.ua

Вона також була великою заступницею перед Богом і молилася за всіх, хто до неї звертався. Вона померла в Єрусалимі 492 року і була похована в храмі Пресвятої Богородиці. Її мощі були перенесені до Константинополя 1200 року і зберігаються там досі.

У народі вважається, що Матрона зиму ставить на ноги на небесах, тому у цей день часто буває вітряна погода.

Що не можна робити 9 листопада

Цього дня не можна залишатися в поганих стосунках з близькими людьми. Потрібно позбутися будь-яких конфліктів. Намагайтеся ні з ким не сваритися. Будьте доброзичливі та привітні. Не можна відмовляти в допомозі, адже інакше можна самому в майбутньому загрузнути у боргах.

Що варто робити у цей день

В давнину наші предки цього дня діставали висушені на зиму лікувальні трави, щоб готувати з них чаї і відвари. Також перебирали старі речі, віддавали ті, які вже не потрібні, нужденним. Водночас важливо речі добре випрати і почистити перед тим, як віддавати, інакше можна накликати на себе нещастя.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, з 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України відзначають всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Перехід для обох конфесій означає, що дати свят, які щороку відзначаються в одну і ту ж дату, зміщуються на 13 днів. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.

Додамо, раніше ми писали, які головні церковні свята припадають на листопад 2023 року. Так, раніше у третій місяць осені було лише два великі релігійні свята: Собор Архистратига Михаїла та початок Різдвяного посту. За новим календарем їхня кількість збільшилася до п’яти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 09.11.2023 06:27