Тривалі повітряні тривоги паралізують роботу установ і організацій у Києві. Відповідно це впливає на економіку, яка втрачає значну суму.
Про те яких збитків зазнала столиця через тривоги протягом 2023 року пише "Економічна правда".
За підрахунками видання, найбільше страждає сфера громадського транспорту. За минулий рік Київ зазнав мільйонних збитків саме через зупинки автоперевізників під час повітряної тривоги. Проте прямі втрати комунальників видаються невеликими з огляду на безпекові ризики.
Відомо, що "Київпастранс" у 2022 році перевіз 144,3 мільйона пасажирів. Це на 40,9% менше, ніж у 2021 році. Відповідно дохід скоротився до 1,37 мільярда гривень. Дохід "Київського метрополітену" у 2022 році знизився до одного мільярда гривень. Ці цифри вдвічі менші ніж перед війною.
За підрахунками видання, у 2023 році із 5:00 до 23:00 у столиці тривоги тривали 631 годину. Це можна прирівняти до місячного простою транспорту, який оцінюють у 200 мільйонів гривень доходу.
Варто зазначити, що з 24 лютого 2022 року по 9 січня 2024 року в Києві пролунали 950 тривог. Загалом у грудні тривоги в столиці звучали 43 години. Це єдиний місяць 2023 року, коли їх тривалість перевищила травневі показники. Тоді тривоги лунали майже 66 годин. Найменшу кількість тривог зафіксовано у вересні-жовтні. Це період, коли російські сили накопичували резерви для осінньо-зимових атак.
Нагадаємо, раніше народний депутат та член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук заявив, що за період війни розмір збитків українських аграріїв може сягати десятків мільярдів доларів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими