Дмитро Плетенчук. Джерело: Facebook

Яку територію Чорного моря все ще контролює Росія: відповідь ВМС ЗСУ

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Військово-морські сили України разом з іншими складовими Сил безпеки й оборони звільнили понад 25 тисяч квадратних кілометрів.

Про це розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в інтерв’ю "РБК-Україна".

"Спочатку це була північна частина Чорного моря, потім — західна, потім — південно-західна, зараз — центральна частина. Всі вони вже фактично вільні від присутності російських кораблів", — зазначив він.

За його словами, в принципі росіяни не присутні в Чорному морі, але є два нюанси. Перший — вони обрали формат такої присутності як підводні човни. Тобто надводного флоту немає, але є підводні човни. Їх загалом у складі чорноморського флоту Росії залишається станом на зараз чотири одиниці в Азово-чорноморському регіоні. З них три є носіями крилатих ракет. Щоправда, один з них не виходить в море — можливо, в нього є якісь технічні несправності.

"У Чорному морі росіяни зараз обрали таку тактику: постійно позмінно є один підводний човен. Це триває уже впродовж декількох тижнів. Якщо минулого разу вони вивели Б-871 "Алроса" проекту "Палтус", який не є носієм ракет, то зараз перебуває 636 проекту "Варшавянка". Він є носієм крилатих ракет і минулого понеділка застосовував одну ракету по Миколаївській області — невдало", — додав Плетенчук.

Він також звернув увагу на інший нюанс: в північну частину Чорного моря ці підводні човни з великою долею ймовірності зайти взагалі не можуть, тому що там операційна глибина не дозволяє такому класу підводних човнів оперувати в принципі. Тому підійти впритул до нашого узбережжя непомітно вони не зможуть.

"Фактично їхня основна тактика останні півроку зводилася до того, що вони просто ховалися на базі в Новоросійську та на базі в Севастополі. У Севастополі їм стало вкрай незручно після знищення малого ракетного корабля "Аскольд", вони звідти вивели ще шість одиниць. А зараз вони вирішили перевести в Азовське море ще декілька кораблів з Новоросійська — там перебуває угруповання з восьми кораблів. Це, зокрема, три носії крилатих ракет проекту "Буян-М" і три великі десантні кораблі. Напевно, їх перевели туди для відновлення навчального процесу. Тому що там десантуватися їм немає куди — на жаль, там усе узбережжя окуповане росіянами", — зауважив речник ВМС ЗСУ.

Однак, попри те, що в морі вони не можуть відчуватися безпечно або панувати, в повітрі, на жаль, все ще домінує російська авіація. Це і розвідувальні дрони, і винищувачі, і бомбардувальники.

"У них велика номенклатура літаків сімейства Су, починаючи від 24 і закінчуючи 57 — навіть така "пташка" у супроводі залітала в наш регіон. Залітають МіГи, Ан-26, Бе-12 і гелікоптери Мі-8, Мі-28, Мі-24, Ка-27. Їхні дрони ведуть постійну розвідку: це і Zala, і "Орлан-10", "Форпост", іранський Mohajer-6, SuperCam. Присутність над акваторією цих засобів — це насправді проблема", — підсумував Дмитро Плетенчук.

Нагадаємо, рівно тиждень тому речник ВМС розповідав, що на російському великому протичовновому кораблі "Адмірал Левченко", який зараз перебуває в Баренцевому морі, розпочалася пожежа. Проблеми рашистам додає й те, що Росія не може обслуговувати самостійно двигуни, вироблені в Миколаєві.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 17.06.2024 08:33