1 149 день війни
Особовий склад
937 440
Танки
10 654
Артилерія
26 442
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 135
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 925
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Який регіон може стати новою гарячою точкою Путіна: відповідь Politico
Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

Який регіон може стати новою "гарячою точкою" Путіна: відповідь Politico

У той час як увага Європи прикута до України, напруженість на Західних Балканах наростає, і лідери регіону, а також Великої Британії побоюються, що глава Кремля Володимир Путін скористається моментом, щоб ще більше експлуатувати лінії розлому в колишній Югославії.

Про це повідомляє Politico.

Як зазначає видання, представники вищих ешелонів уряду Великої Британії називають Західні Балкани "ще однією гарячою точкою", і оскільки ситуація загострюється, британці наполягають на вступі всіх шести держав регіону до ЄС, щоб протистояти впливу Росії. 

"У цей час, коли в Європі йде війна і Росія чинить на регіон сильний вплив, було б безглуздо відвертатися від Західних Балкан, де все ще існують проблеми, які ще потрібно розв'язати", — заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі виданню Politico під час візиту до регіону минулого тижня. 

Він наголосив, що інтереси Путіна тут зберегти регіон дестабілізованим. Також, за словами Леммі, у його інтересах тримати країни на межі, що розташовані на Західних Балканах, мати дестабілізоване населення та вести кібер- та гібридну війну". 

Усі шість західних балканських держав намагаються стати членами ЄС, це тривалий процес, у якому геополітика може бути такою ж важливою, як і виконання завдань з вирівнювання. Вони стикаються зі значними проблемами як усередині країни, так і з сусідами. Наприклад, Боснію та Герцеговину було вкинуто в кризу, оскільки Мілорад Додік, сербський член тристороннього президентства країни, уникнув арешту за свою сепаратистську політику. 

Тим часом Сербія звинувачує Косово у придушенні своєї сербської меншини, тоді як Косово звинувачує Сербію у насильстві на своїй території. Експерти із зовнішньої політики та міністри побоюються, що Кремль спробує скористатися етнічною і релігійною напруженістю, що глибоко вкорінилася, щоб розпалити нові заворушення на Балканах, зміцнивши власні інтереси Росії й створивши ще більше проблем на задвірках ЄС. 

"Зараз вони мають рухатися вперед, інакше вони продовжать бути ігровим майданчиком Росії", — сказав один британський чиновник, якому було надано анонімність для обговорення питань, які він не уповноважений коментувати публічно. 

Зараз є "досить маленьке вікно", протягом якого балканським державам потрібно "перестати сидіти на паркані", перш ніж Брюссель натомість буде поглинений вступом України, заявили вони.

Нагадаємо, що, на думку міністра закордонних справ Литви Кястутіса Будріса, ризик російського вторгнення в Балтію є доволі високим. Він нагадав, що Російська Федерація завжди була загрозою для цього регіону.

За даними видання The Times, країна-агресорка Росія вже тривалий час займається підготовкою до конфлікту із країнами Північноатлантичного альянсу. Вона розпочала підготовку ще до повномасштабного вторгнення на територію України.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама