Фото: Офіс президента

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо вступу України до ЄС

Європейська комісія 8 листопада презентувала звіт про прогрес, досягнутий Україною та іншими країнами-претендентами на вступ до блоку. У документі ЄК рекомендувала розпочати переговори щодо вступу нашої країни в Європейський Cоюз.

Про це повідомила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн під час прес-конференції в Брюсселі.

Зокрема, посадовиця наголосила, що Україна вже виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС. Водночас умовою є продовження виконувати незавершені реформи надалі.

"Основний прогрес був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, а також новий закон про медіа та прогрес щодо національних меншин", — заявила фон дер Ляєн.

Крім того, у звіті, оприлюдненому ЄК, сказано, що Комісія рекомендує, аби Рада ухвалила переговорну рамку, після того, як Україна:

  • ухвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу, без шкоди правилам, що застосовуються до забезпечення національної безпеки під час війни;
  • прийме закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, як частину антиолігархічного плану дій;
  • прийме закон, що стосується решти рекомендацій Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із Законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту.

Також Єврокомісія рекомендує надати Грузії статус країни-кандидата в ЄС.

Нагадаємо, Урсула фон дер Ляєн заявляла, що Євросоюз має переслідувати три головні цілі, щоби досягти стійкий і справедливий мир і не допустити замороження війни в Україні. Це, зокрема, справедливий і тривалий мир, забезпечення довгострокової безпеки України та вступ нашої держави до ЄС.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 08.11.2023 13:35