Європейські країни останнім часом часто зазнають російських гібридних атак. Реакція Європи на такі дії Москви є занадто чемною.
Про це у коментарі "Європейській правді" заявила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Під час експертної дискусії на саміті НАТО, який проходив у Вашингтоні з 9 по 11 липня, у Фредеріксен запитали: на якому етапі союзники в Альянсі можуть залучити щонайменше ст. 4 Північноатлантичного договору про скликання консультацій та почнуть вживати заходів для стримування Москви від нових гібридних атак на європейські країни. Зокрема, ведучий навів низку прикладів інцидентів з критичною інфраструктурою країн-членів Північноатлантичного альянсу, за якими, ймовірно, тягнеться російський слід.
"Коли ви перераховуєте деякі з подій, які ми спостерігали за останні місяці, це нагадує ніби якийсь поганий фільм, чи не так? І, думаю, це наша головна проблема. У мене було дуже схоже відчуття перед тим, як Росія напала на Україну. Ми просто не могли усвідомити, що Росія справді почне повномасштабну війну у Європі. А вона збиралася це зробити", — зазначила політик.
Вона додала, що "гібридна війна" фактично вже відбувається, а європейські країни немов відмовляються визнати реальність. За словами Фредеріксен, росіяни атакують Європу щоденно.
"Йдеться не лише про критичну інфраструктуру — це гібридні атаки, кібератаки, дезінформація, а ще міграція. Ми спостерігали це з території Білорусі, на кордоні з Литвою, на кордоні з Фінляндією. Вони використовують мігрантів, щоб дестабілізувати європейські країни. Усе це є складовою сучасного ведення війни", — наголошує прем'єр-міністр Данії.
За її словами, НАТО варто сприймати такі дії Москви набагато серйозніше та відноситись до них, як до атак проти Альянсу.
"Це щось сталося, і знову щось сталося, і знову, знову, знову. Думаю, ми поводимося надмірно чемно", — вказала Фредеріксен.
Нагадаємо, 12 липня аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що у Фінляндії збільшилась кількість перебоїв у роботі Global Positioning System. Роботі системи в країні перешкоджає Росія. Варто наголосити, що в березні цього року, ймовірно, російські перешкоди з Калінінграда заглушили GPS літака, на борту якого перебував тодішній міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, а також змусили фінську авіакомпанію Finnair скасувати кілька рейсів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими