Група законодавців у Європейському парламенті закликала до жорстких дій проти Будапешта через послаблення візових обмежень для громадян Росії та Білорусі. Також можливе виключення Угорщини з Шенгенської зони.
Про це повідомляє Politico.
Як зазначає видання, зростає негативна реакція на рішення Угорщини пом'якшити візові обмеження для росіян та білорусів. Після того, як комісар із внутрішніх справ Ілва Йоханссон попередила, що ЄС вживе заходів, якщо візову схему вважатимуть "ризиковою", група законодавців у Європейському парламенті натискає на виконавчу владу ЄС, щоб вона вжила жорстких заходів щодо Будапешта — включаючи можливе виключення Угорщини із Шенгенської зони вільного пересування.
"Ми закликаємо Європейську комісію вжити термінових заходів щодо розслідування рішення Угорщини, оскільки воно може бути лазівкою і потенційно поставити під загрозу загальне функціонування Шенгенської зони та її роль як безпечного простору для громадян", — йдеться у листі, ініційованому чеським депутатом Дануше Нерудовою та депутатом Пятрасом Ауштрявічюсом.
"Якщо угорський уряд відмовиться змінити свою політику, комісія та всі представники ЄС мають поставити під сумнів угорську присутність у Шенгенській зоні, запровадивши нові заходи щодо захисту європейських громадян, включаючи новий контроль на угорських кордонах, якщо це необхідно", — йдеться у листі.
У ньому також повідомляється про можливість для інших держав ЄС не визнавати угорські візи та запровадити контроль на кордоні країни. Станом на вечір неділі лист зібрав близько 70 підписів, включаючи колишніх прем'єр-міністрів Бельгії та Ірландії.
Раніше повідомлялось, що Угорщина спростила умови перетину свого кордону для громадян Російської Федерації та Білорусі. Вони стають власниками "національної карти" і можуть жити в європейській країні щонайменше протягом двох років.
Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що Єврокомісія попросить Будапешт надати детальну інформацію щодо цієї ситуації.
"Росія є безпековою загрозою для ЄС. Усі інструменти на рівні країн-членів і ЄС мають забезпечувати безпеку Євросоюзу і брати до уваги безпеку Шенгенської зони загалом", — наголосила вона.
Нагадаємо, 22 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто був обурений рішенням України щодо припинення транзиту нафти російської компанії "Лукойл" та заявив, що це загрожує безпеці енергопостачання його країни та Словаччини.