Економіка України адаптувалася до воєнних умов і продовжує відновлюватися. За два місяці 2025 року зростання валового внутрішнього продукту становило 1,1%.
Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки України.
Так, у лютому ВВП України зросло на 0,7%. З початку 2025 року зростання ВВП оцінюється на рівні 1,1% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Основними факторами пришвидшення темпів росту економіки стали будівельна галузь, переробна промисловість та внутрішня торгівля.
Зростання ВВП минулого місяця також відбулось завдяки пожвавленню у внутрішній (роздрібній) торгівлі. У лютому 2025 року "продовжували покращуватись споживчі настрої" — ця тенденція спостерігається четвертий місяць поспіль.
"Програми відновлення та підтримки бізнесу сприяють розвитку переробної промисловості, зокрема завдяки міжнародній фінансовій допомозі. Виробництво будівельних матеріалів, продукції машинобудування та харчової промисловості демонструє позитивну динаміку", — зазначили у відомстві.
У секторі ОПК також збільшуються виробничі потужності на фоні розширення оборонних замовлень. Металургія також активізується — зростає виготовлення чавуну, сталі та прокату.
Водночас в сільському господарстві спостерігається зниження виробництва тваринницької продукції. Причиною є збільшення собівартості її виробництва. Також зафіксовано падіння у добувній промисловості через ракетні обстріли видобувної газової інфраструктури та падіння у транспорті через тимчасове зменшення активності експортерів.
Варто зауважити, що у січні 2025 року зростання ВВП оцінюється на рівні 1,5%. Минулого року зростання було нерівномірним — 6,5% у першому кварталі 2024 року порівняно з аналогічним періодом 2023 року, у другому кварталі — 3,7%, а у третьому кварталі — 2,0%. Прогноз зростання ВВП, закладений до бюджету 2025 року — 2,7% за рік.
Нагадаємо, на початку 2025 року в Україні фіксували значний ріст інфляції. У лютому вона пришвидшилася до 13,4%. Пріоритетом монетарної політики є досягнення цілі 5% та підтримка цінової стабільності.