Кількість українців, які не планують повертатися додому з-за кордону, зросла удвічі за останній рік. Частка біженців, які хотіли б залишитися на новому місці проживання, збільшилася з 8% до 18%.
Про це свідчать результати дослідження "Ключовий капітал: як міграційні процеси впливають на бізнес" Gradus Research для Київського міжнародного економічного форуму, передає "Інтерфакс-Україна".
За даними опитування, якщо 21-24 жовтня 2022 року 67% респондентів ствердно відповіли на питання про бажання повернутися до України так швидко, як можливо, то цього року, з 22 вересня по 5 жовтня, число охочих повернутися на батьківщину зменшилося до 63%.
При цьому 14% планують повернення до кінця цього року, 13% — у першій половині, а 12% — у другій половині наступного, тоді як ще 14% — після 2024 року. Ще 36% не визначились із термінами, а 10% дали інші відповіді.
Зазначається, що рівень адаптації українців, які виїхали за кордон, досяг 62%. При цьому уточнюється, що в топі країн, куди мігрували українці, залишаються Польща (29%), Литва (16%) та Німеччина (10%), що не відповідає даними Євростату (23,1%, 1,7% і 28,3% відповідно).
Нагадаємо, країни Європейського Союзу домовились продовжити механізм тимчасового захисту для біженців з України ще на один рік — до 4 березня 2025 року.
Варто зазначити, що механізм тимчасового захисту був активований 4 березня 2022 року. Таке рішення було прийняте через кілька днів після того, як російські збройні сили розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну. Його було автоматично продовжено на один рік.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими